Dizüstü bilgisayarınız / tablet ekranı nasıl temizlenir

/ 22 Temmuz 2019 / 2.401 / yorumsuz
Dizüstü bilgisayarınız / tablet ekranı nasıl temizlenir

Yağlı, parmak izi kaplı ekranın laneti, daha fazla cihaz dokunulduğunda etkin olduğu için birçok bilgisayar kullanıcısının bildiği bir şey.

Yeni dokunmatik ekran bilgisayar patlaması, birçok bilgisayar ve tablet kullanıcısı için ikincil bir konuda büyüme kaydetti. Yağlı, lekeli ve parmak izi kaplı ekranın laneti, bilgisayar kullanıcılarının çoğunun dokunma özellikli olduğu için farkına varabildiği bir şey.

Bununla başa çıkmanın ilk yolu genellikle bir çantanın altında veya kolunuzun ucunda bulunan eski dokulardır, ancak ekranınızı temiz tutmanın en iyi veya en etkili yöntemi bu değildir. Aşınmaz Corning camına sahip dizüstü bilgisayarlar ve tabletler ile ekranı eski herhangi bir bezle silmek cazip gelebilir, ancak gerçekten doğru ekipmanı kullanmalısınız.

Öncelikle, mikrofiber bir beze ihtiyacınız olacak, bunlar ekrana çizilmeden veya başka herhangi bir zarar vermeden gres ve parmak izlerini çıkarmak için özel olarak tasarlanmıştır. Bunlar genellikle yeni dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar ile birlikte verilir, bu yüzden bir tane satın almak için acele etmeden önce kutuya bir göz atın. Eğer gerçekten, gerçekten ekranı her zaman ücretsiz tutmak istiyorsanız, o zaman bir çift alın ve laptop çantanızda yanınızda bulundurun.

Yardımcı olabilecek diğer çözümler, bir perdeyi kirletmek için kimyasal işlemden geçirilmiş bezler ve uzman temizlik kitleri var. Mendiller, ekranlar için özel olarak yapılmış olsa da, ıslak mendil gibi biraz. Kimyasallar ekrana veya çevresindeki üstyapıya zarar verecek hiçbir şey yapmaz. Özel temizlik kitleri, eşyaları pırıl pırıl tutmanıza yardımcı olacak tüm şekil ve araçları içerir.

Bir tablet veya dizüstü bilgisayar ekranı için uzman temizlik ürünleri almak biraz fazla gelebilir, ancak günümüzde ekranda çok fazla etkileşim olması, dikkat etmeniz gereken bir şey. Ne kullanırsanız kullanın her zaman nazik olun ve ekranda kullanmanın güvenli olduğundan emin olun.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Yorum yaz