Android 9.0 Nasıl Yüklenir, Hangi Cihazlara İndirilir?

/ 21 Mayıs 2018 / 3.086 / yorumsuz
Android 9.0 Nasıl Yüklenir, Hangi Cihazlara İndirilir?

Android 9.0 Nasıl Yüklenir, Hangi Cihazlara İndirilir?

Android işletim sisteminin son sürümü olan Android 9.0 sürümü için tanıtımlar tüm hızı ile devam ediyor. Android Oreo işletim sistemi olan Android 8.0 sürümünün ardından geliştirilen son sürüm olan Android P sürümü belirli telefonlara şu anda beta sürümü olarak indirilebiliyor. Yine büyük bir merakla beklenen serinin ismi de henüz açıklanmadı ve şu anda Android 9.0 sürümü adıyla beta sürüm yayımlandı.

Android 9.0 Sürümü Alacak Telefonlar Hangileri?

Android 9.0 sürümünü yüklemek isteyen kişilerin öncelikle bu sürümün beta yani deneme sürümü olduğunu bilmeleri gerekiyor. Şu anda Google Pixel ve Sony Xperia XZ2, Essential Phone, Nokia 7 Plus, Vivo X21, X21UD, Xiaomi Mi Mix 2S, Oppo R15 Pro cihazları beta sürümü yükleyebiliyor. Beta sürümü ise şu anda sadece Google Pixel telefonlara indirilebiliyor. Kısa sürede resmi açıklama yapılarak beta sürümünün yukarıda yazılan cihazlara da indirilmesi bekleniyor.

Android P Sürümü Nasıl Yüklenir?

Android işletim sistemini kullanan cep telefonu sahipleri otomatik olarak yapılan güncellemeyi bekleyebileceği gibi beta sürümünü indirmek için ise http://www.google.com/android/beta adresini ziyaret edebilirsiniz. Google hesabınız üzerinden oturum açtıktan sonra gerekli yönergeleri takip ederek indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak direkt indirme adresi olan https://developer.android.com/preview/devices adresinden de indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak beta sürüm olduğu için indirme işlemini gerçekleştirmeden telefonunuzun yedeğini almanız önerilmektedir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz