Android P Güncellemesi Alacak Cihazlar Hangileri?

/ 19 Mayıs 2018 / 1.192 / yorumsuz
Android P Güncellemesi Alacak Cihazlar Hangileri?

Android P Güncellemesi Alacak Cihazlar Hangileri?

Google tarafından yayımlanan son güncelleme olan Android P Güncellemesi ya da bilinen diğer ismi ile Android 9.0 güncellemesi indirmeye açıldı. Android 9.0 güncelleme alacak telefonlar Sony, Xiaomi, Oppo, Vivo, Pixel, Nokia ve Essential Phone olarak açıklandı. Gelen yeni sürümü beğenmeyen kişiler ise eski sürüme nasıl dönüleceğinin yollarını aramaya başladı.

Hangi Telefonlar Android 9.0 Güncellemesi Alacak?

Google tarafından gerçekleştirilen 2018 Google I / O etkinliği kapsamında tanıtılan son sürüm içerisinde pek çok yeniliği içerisinde barındırıyor. Köklü değişimler yapacak olan yeni sürüm ilk çıkarıldığı anda sadece Google Pixel cihazlarda kullanılabiliyordu. Yapılan yeni güncelleme ile beraber artık son sürüm belirli bazı telefonlara da indirilebilecek.  İndirme isteğe bağlı olacak ve isteyen kişiler yeni sürüme geçecek. Yeni güncelleme alacak cihazlar Google Pixel modelleri, Essential Phone, Xiaomi Mi Mix 2S, Sony Xperia XZ2, Oppo R15 Pro, Vivo X21 ve Nokia 7 Plus olarak açıklanmış durumda.

Son Sürümü Yüklerken Güncelleme Almayı Unutmayın

Son sürümü yüklemek isteyen kişilerin ise dikkat etmeleri gereken en önemli nokta kesinlikle güncelleme yapmadan önce cihazlarını yedeklemek olmalı. Hem sürüm yükseltme işlemi yaparken yaşanabilecek sorunlar hem de yeni sürümü yükledikten sonra eski sürüme geri dönmek istemeniz durumunda kesinlikle cihazınızın yedeği hayatınızı kurtaracaktır. Android 9.0 sürümünü indirmek için ise Google.com/android/beta ya da Android 9.0 indirme adresi olan developer.android.com/preview/devices adresinden yararlanabilirsiniz.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.