Android 8.0’da Yeniden Başlatma Sorunu

/ 21 Haziran 2018 / 2.005 / yorumsuz
Android 8.0’da Yeniden Başlatma Sorunu

Android 8.0’da Yeniden Başlatma Sorunu

Android işletim sistemine sahip olan cihazlara gönderilmeye başlanan yeni güncelleme ile beraber pek çok farklı özelliğin tanımlanacağı biliniyordu. Ancak Android 8.0 Oreo güncellemesi bazı telefonlar için büyük bir sorun haline gelmeye başlamış durumda. Özellikle belirli cihazlara yaşanan temel sorunların cihazları kullanım dışı bıraktığı ve sürekli olarak yeniden başlatma gibi problemleri beraberinde getirdiğini firmaya belirtmiş haldeler. Durum böyle olunca Samsung firmasının önemli telefonlarından biri olan Galaxy A3 modelleri de bu güncellemenin negatif etkileri ile buluşmak zorunda kaldılar. Yapılan açıklamalara göre şimdilik az sayıda cihaz üzerinde görülen yeniden başlatma sorununun daha fazla sıkıntıya yol açmaması için güncellemeler durdurulmuş durumda.

Güncellemeyi İndirenler Ne Yapacak?

Samsung’un amiral telefonlarından biri olan Galaxy A3 modelinde yaşanan bu yeniden başlatma sorunu güncellemenin durdurulması ile çözüme kavuşturulmaya çalışılsa da bazı kullanıcıların yeni Android 8.0 Oreo yeniliklerini indirdikleri de bir gerçek. Bu sorunu ortadan kaldırmak isteyen kullanıcıların telefonlarını fabrika ayarlarına geri döndürme veya sistemi resetleme gibi farklı çözüm seçenekleri buluyor. Ancak bu geçici çözümlerin ötesinde tabi ki yeni gelecek olan güncellemeyi beklemek çok daha akıl karı gibi. Belirli kullanıcılara gönderilemeye başlanan Android 8.0 güncellemesi Türkiye’de bulunan telefon sahipleri için de önemli bir noktada yer alıyordu. Her ne kadar Samsung güncellemeleri durdurmuş olsa da cihazların gördüğü zararın nasıl telafi edileceği hakkında ise henüz resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtelim.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz