Android Bilinmeyen Kaynaklar Açılmıyor

/ 16 Temmuz 2018 / 12.440 / 2 Yorum
Android Bilinmeyen Kaynaklar Açılmıyor

Android Bilinmeyen Kaynaklar Açılmıyor

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olarak öne çıkan Android işletim sistemi aynı zamanda üçüncü şahıs uygulamaları için diğer işletim sistemlerine oranla daha kolay yükleme imkanı da tanımaktadır. Üstelik Android Google Play mağazası dışında kalan uygulamalar olarak anılan üçüncü şahıs uygulamaları yüklemek için jailbreak işlemi yapılmasına da gerek yoktur. Peki, Android bilinmeyen kaynaklar açılmıyor hatası nasıl çözülür?

Android Bilinmeyen Kaynaklar Nedir?

Bilindiği üzere her işletim sisteminin kendisine ait olan bir uygulama mağazası bulunmaktadır. İOS işletim sisteminin uygulama mağazası AppStore olarak isimlendirilirken Android işletim sisteminin uygulama mağazası ise Google Play Store mağazasıdır.

İşletim sistemleri kendi uygulama mağazalarından elde ettikleri geliri arttırmak amacı ile genelde kullanılan cihaza sadece bu kanaldan uygulama indirilmesine izin verir. İşte Android bilinmeyen kaynaklar sorunu da bu noktada yaşanmakta, Android işletim sistemini kullanan cihazlarda Google Play Store mağazası dışında başka kaynaklardan uygulama indirilmesini engellemektedir.

Android Bilinmeyen Kaynaklar Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilinmeyen kaynakları etkinleştirmek için cep telefonunuzun menü bölümüne giriş yapın ve ardından ayarlar sekmesini açın. Ayarlar bölümünde yer alan güvenlik sekmesine dokunun. Açılan yeni pencerede aşağıya doğru ilerleyin ve bilinmeyen kaynaklar yazan yere tıklayarak onay verin. Bazı Android cihazlarda bu işlem ayarlar bölümünden uygulamalar penceresi üzerinden yapılmaktadır. Samsung markalı bazı cihazlarda bu işlem Uygulamalar / Ayarlar / Sistem / Güvenlik / Bilinmeyen Kaynaklar sıralaması ile yapılırken LG markalı bazı cihazlarda ise Uygalamalar / Ayarlar / Genel / Güvenlik / Bilinmeyen Kaynaklar sıralaması ile yapılmaktadır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Android Bilinmeyen Kaynaklar Açılmıyor (2 Yorum)

  1. Hocam cihazım rootlu olasına ragmen (etab5) bilinmeyen kaynaklar seçeneği pasif aktif edemiyoru! Sebebi nedir nasi cozulur nolur yardim