Android One Nedir?

/ 10 Kasım 2018 / 889 / yorumsuz
Android One Nedir?

Android One Nedir?

 

İlk olarak 2014 yılında hayata geçirilen Android One, o zamandan bugüne dek epey gelişerek yol kat etmiş bulunmakta. Farklı markalar ile yapılan anlaşmalar neticesinde program dahiline giren cihaz sayısı artış gösterdi. Üstelik global anlamda elde edilen başarı sayesinde Android’in yaygınlık kazanması hızlandırıldı. Peki, Android One nedir?

2019 İtibariyle Android One

 

Bir tür hizmet anlayışı olarak kabul edilen Android One, mobil işletim sistemi Android’ın temiz hali olarak adlandırılabilir. Bu programa dahil olan akıllı telefonlar, hantal ara yüzlerin aksine saf ve temiz bir ara yüz ile birlikte geliyor. Hizmetin en önemli özelliği ise Android güncellemelerini hızlı bir şekilde alıyor olması.

Güncelleme konusunda iOS’un karşısında her daim ezilen Android, söz konusu program ile bu üstünlüğe bir son vermeyi amaçlıyor. Eğer Android One’a dahil bir cihaz satın alırsanız Android güncellemelerini çıktığı ay itibariyle edinebilirsiniz. Bu durum, çok daha güncel ve güvenli bir cihaz kullanmanızı sağlıyor. Şu anda Nokia, HTC ve Motorola gibi üreticilerin yanında Genaral Mobile’ın da bu programa dahil olmuş telefon modeli bulunuyor. Yani model sayısı azımsanmayacak derecede.

3 Yıl Güncelleme Desteği

 

Hızlı güncelleme desteğinin yanı sıra Android One’lı bir akıllı telefon kullanmanız halinde 3 yıl boyunca güncelleme alabiliyorsunuz. Google’ın yayınladığı güvenlik güncellemelerini düzenli bir şekilde alan kullanıcılar, bu sayede sistemin en güvenli halini kullanabiliyorlar.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.