Android ve iOS’ta metin mesajlarınızı nasıl zamanlarsınız?

/ 26 Ekim 2018 / 471 / yorumsuz
Android ve iOS’ta metin mesajlarınızı nasıl zamanlarsınız?

 

Android ve iOS’ta metin mesajları nasıl zamanlanır?

Ailen ya da arkadaşların aradığında müsait olmadığın için konuşamıyorsun ve aklında geri arayacağını tutarken genellikle unutuyorsun. Hatta müsait olduğunda mesaj atmayı düşündüğünde bile unutuyorsun ve bu durum çevrenizdekilerle kimi zaman tartışmaya kimi zaman direkt olarak aranızın açılmasına neden oluyor.

Çevrenizden bir kişi olarak size yardımcı olacağımıza inanabilirsiniz. Öncelikle görüşme yapamadığınız kişilere o an hiç beklemeden müsait olacağınız ortalama vakti saptayarak o zamana ayarlı metin mesajı yazın ”müsaitim olabilir”.  Şimdi Android ve İOS için ayrı ayrı konumlandırarak nasıl zamana yaralı mesaj atabileceğinizi göstererek bu durumu çözeceğiz.

Android için metin mesajları nasıl zamanlanır?

1) Textra SMS : Google Play Store’da , telefonunuzu özelleştirmek için indirebileceğiniz pek çok uygulama var . Textra, yerel mesajlaşma uygulamanızın görünümünü ve hissini değiştirmek için bir uygulamadır. Sadece bu değil, uygulama metin mesajlarınızı planlamanıza izin vermek gibi diğer bazı harika özelliklerle birlikte gelir. Mesajınızı oluşturduktan sonra, daha fazla seçenek gösteren ve sadece program metnini seçen artı simgesine dokunmanız yeterlidir. Uygulamada planladığınız mesaj yeşil renkte görünür.

2) Schedule SMSSadece mesajlarınızı programlamak için bir şey arıyorsanız, bu sizin için bir uygulama. Uygulama Google’da ücretsizdir. Oynat ve reklamlar sadece mesajı gönderdikten sonra görünür. Bir mesaj planlamak için tek yapmanız gereken bir mesaj oluşturmak ve gönder düğmesine basmadan önceki tarihi ayarlamak için artı simgesine dokunun. App ile tek sorun UI biraz eski hissediyorum.

3) Pulse SMS : Yukarıda belirtilen diğer uygulamalar gibi, bu uygulamanın özellikleri bir dizi ile birlikte geliyor, bunlardan biri programlama seçeneği. App UI taze, yeni ve kullanımı kolaydır. Bir mesaj planlamanız gerektiğinde, yapmanız gereken tek şey mesaj konuşmanızın herhangi birindeki açılır menü simgesine dokunup, gönder düğmesine basmadan önce saati ve tarihi ayarlayın.

Dahili özellik: Samsung gibi bazı telefonlar ve LG‘de bu özellik el cihazlarında mevcut. Tek yapmanız gereken, herhangi bir sohbete gitmek ve mesajı paylaşmak veya programlamak için size daha fazla seçenek sunan ‘daha fazla’ simgesine tıklamak.

İOS için metin mesajları nasıl zamanlanır?

1) Scheduled(Planlanmış) : Uygulamayı başlatın ve bir ileti dizisi açın, mesajı oluşturmayı tamamladıktan sonra, göndermeden önce saati ve tarihi ayarlayın.
2) Delayd (Gecikme uygulaması) : Diğer tüm uygulamaların arasında en çok indirilen uygulamalardan biri Delayd olmuştur. Bu uygulama aynı metni ‘yinelenen‘ bir şekilde planlamanızı sağlar, böylece tek yapmanız gereken zamanı ayarlamak ve ‘gün‘ seçmektir, metin ilgili kişiye gönderilir. Her gün aynı saatte. Daha da iyi olan şey, aynı zamanda e-postaları ve Facebook durum güncellemelerini programlamanızıda sağlar.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.