Ekran kartı bellek boyutunu görme işlemi!

/ 8 Ocak 2020 / 175 / yorumsuz
Ekran kartı bellek boyutunu görme işlemi!

Selamlar bugün sizlere ekran kartı boyutunu nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağız. Hemde bu işlemde ek bir program kullanmadan işlemlere devam edeceğiz.

Sizlere daha önce ekran kartı marka ve model öğrenme konusunda bazı bilgiler vermiştik. Bugün ise ekran kartı bellek boyutunu öğrenmeniz için bazı bilgileri sunacağız.

EKRAN KARTI BELLEĞİNİ ÖĞRENME

Ekran kartı hafızasının kaç GB veya megabyte olduğunu bilmemiz gerekebilir. Bunun için en basit yol “dxdiag” komutunu kullanmak olacaktır. Hadi bakalım lafı fazla uzatmayalım.

Sizlerde ekran kartı hafıza boyutunu görmek için bu kodu “dxdiag” tırnaksız olarak çalıştır penceresine yazmanız gerekecek. Bunun için;

  • Windows + R Tuşlarına birlikte basın
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Bu çalıştır penceresine “dxdiag” komutunu yazınız.

Ekran kartının bellek boyutunu görmeniz için dirextX tanı aracı karşınıza çıkacak. Bu pencereden ise “ekran” sekmesi üzerine gelin ve cihazınız için bilgileri görün. Hepsi bu kadar. Diğer bilgileride merak ederseniz eğer, sekmeler arası gezebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular
Nvidia RTX Nedir?