Ekran Kartını Devre Dışı Bırakma İşlemi

/ 23 Ekim 2019 / 1.516 / yorumsuz
Ekran Kartını Devre Dışı Bırakma İşlemi

Bu yazımızda sizlere ekran kartını nasıl devre dışı bırakacağınız konusunda yardımcı olacağız. Bilgisayarın anakartının üst kısmında yer alan iki ekran kartından biri onboard ekran kartı diğeri ise pcı express takılı ekran kartı. Bu ekran kartlarından birinde sorun olduğu zaman ekran kartını nasıl devre dışı bırakacağınızdan bahsedeceğiz.

Ekran kartı yani diğer adıyla grafik kartını devre dışı bırakmak için farklı yöntemleri tercih edebilirsiniz. Ekran kartını devre dışı bırakmak için Windows + R tuşuna birlikte basın. Çalıştır penceresi üzerinden “devmgmt.msc” komutunu yazın. Görüntü bağdaştırıcıları alanına geçin. Bilgisayarınızda yer alan grafik kartlarını bu alan üzerinden görebilirsiniz. Devre dışı bırakmak istediğiniz kartın üzerine sağ tıklayıp, devre dışı bırak seçeneğine basarsanız, ekran kartını devre dışı bırakmış olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.