En iyi Android podcast uygulamaları: müzik dinlemek artık daha keyifli

/ 2 Ekim 2018 / 5.712 / yorumsuz
En iyi Android podcast uygulamaları: müzik dinlemek artık daha keyifli

 

En iyi Android podcast uygulamaları

 
Bir ölçüde, podcast‘lerin isimlerini iPod‘a borçlular ama elbette onları dinlemek için Apple  kit setine ihtiyacınız yok.Sadece diğer cihazların yanı sıra masaüstü ve dizüstü bilgisayarda erişilebilir.Çok sayıda uygulama ve hizmet var. İşte Android için en iyi podcast uygulamaları.

Android‘de, podcasting uygulamaları söz konusu olduğunda, yolunuzu ilerletmek için etkileyici bir seçim var. Hepsi benzer özellikler içeriyorlar ama bazı farklılıklar bulacaksınız, bu yüzden birini kullanmaya başlamadan önce araştırma yapmanıza değer.

 

Google Podcasts (ücretsiz)

 
Google‘ın podcast oyununa girmesi uzun zaman aldı ancak nihayet kendi adanmış Android podcast uygulamasını yayınladı. En sevdiğiniz podcast‘leri abone olmak ve indirmek çok kolay ve keşif özellikleri kütüphanenizi geliştirmek için biraz zaman harcadıktan sonra iyi çalışıyor.

Google Podcast uygulamasının en büyük bonuslarından biri, Google Asistan sayesinde tüm cihazlarınızı dinleyebilmenizdir. Evinizdeki bir podcast‘i dinliyor olabilirsiniz ve ön kapıdan geçtiğinizde, Google Home cihazınıza bıraktığınız yerden tam olarak devam etmesini sağlar.
 

SoundWaves Podcast Player (ücretsiz)

 
SoundWaves, reklamlarla spam olmaktan bıkmış kişiler için en iyi Android podcast uygulamasıdır. Bu açık kaynaklı alternatif tamamen reklamsız ve hiç uygulama içi satın alma yok. Tabii ki, kullanıcı arayüzleri içerisinde en güzeli değil, ama hız ve kullanım kolaylığı için inşa edilmiştir. Ayrıca, bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardaki tarayıcınızda podcast‘leri dinlemenizi sağlayan bir web oynatıcısı da vardır.Kullanmak için mükemmel!

SoundWaves Podcast Player ayrıca Sonos ile senkronize edilir, böylece evinizdeki sık kullanılan podcast‘leri dinlemek için ev hoparlör sisteminize podcast‘ler ekleyebilirsiniz. Bu şekilde dinlemek isterseniz, Chromecast veya Chromecast Audio ile de çalışır.
 

SoundWaves Podcast Player Google Play İndir

 

Pocket Casts (24,99 ₺)

 
Pocket Casts, uzun bir süredir podcastingler arasında  iOS ve Android‘deki türünün en iyi uygulamalarından biri olarak kabul ediliyor ( yakın zamanda bir web portalı da başlattı). Pocket Casts‘ın avantajlarından biri, birden fazla cihaz ve platform üzerinden dinlemenizi senkronize etmektir.
 

App podcast‘leri hızlandırmak için birkaç akıllı hile içerir (hız ayarı ve sessizliği kesmek gibi) ve keşif araçları da iyi şekilde bir araya getirilmiştir. Android Wear‘ı destekliyor ve Google‘ın Materyal Tasarım standartlarına güncellendi, bu yüzden bir göz atmaya değer.
 

Pocket Casts Google Play İndir

 

BeyondPod Podcast Manager (7 gün ücretsiz deneme)

 
Pocket Casts gibi, BeyondPod temiz ve cazip bir arayüzle geliyor ve içeriğinizi buluta senkronize ediyor, böylece siz farklı cihazlardan dinlemeyi sürdürebiliyorsunuz. Uygulamaya erişim pahalı tarafta bir dokunuş ama 7 günlük ücretsiz deneme seçeneği var, böylece ilk önce beğenip beğenmediğinizi test edebilirsiniz.
 

 
BeyondPod‘un öne çıktığı alanlardan biri de podcast‘lerinizi yönetip ve kolayca kullanabilmenizi sağlıyor, ayrıca hızlı ev ekranı erişimi için bir widget da mevcut. Hareket halindeyken dinlemek için belirli podcast türlerini gruplandırmak istiyorsanız akıllı çalma listesi desteği de vardır.
 

BeyondPod Podcast Manager Google Play İndir

 

Podcast Republic (ücretsiz)

 
Arayüz buradaki diğer seçeneklerden bazıları kadar cilalı değil, ama Podcast Republic özellikleri ile dolu ve en az yaygara ile tüm podcasting ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor. Tüm özellikleri ücretsiz olarak kullanabilir ve bazı reklamları ücret ödeyerek kaldırabilirsiniz.
 

 

Uygulama iyi tasarlanmış ve sezgisel, hemde kategoriye göre sınıflandırılmasının yanı sıra, beklenmeyen, en sevilen ve son çıkan podcast‘leri hızlıca çekmenizi sağlıyor. Ayrıca özelleştirilmiş çalma listeleri oluşturma seçeneği de var. Dropbox destekli bir senkronizasyon özelliği, beraberindeki bir widget ve kullanışlı bir araba modu görünümü var.

 

Podcast Republic – Podcast and Radio App Google Play İndir

 

DoggCatcher Podcast Player (9,99 ₺)

 
DoggCatcher için para ödemeniz gerekecek ama eğer pod yayıncılığınız konusunda ciddiyseniz o zaman böyle bir harcamaya değecektir. Burada, sesinizi duyduktan sonra podcast‘leri silerek biraz yer açabilen bir otomatik silme mekanizması da dahil olmak üzere, her türlü kullanışlı özellik vardır.
 

Uygulamanın keşif yönleri özellikle iyi durumdadır ve çevrimdışı dinleme için hem ses hem de video cihazınıza önbelleğe alınabilir. Burada bahsettiğimiz tüm diğer uygulamalar gibi, Chromecast desteği dahil edildi ve sevdiğimiz başka bir özellik de uyku zamanlayıcısıdır.
 

DoggCatcher Podcast Player Google Play İndir

 

Spotify Music (ücretsiz)

 
Pocket Casts yıllardır çalışıyor ama Spotify sadece parmaklarını sadece podcasting sularına batırdı. Podcast sahnesinde çok yeni olmasına rağmen, ortaya çıkardığı her şey, Android için en iyi podcasting uygulama listelerinin hemen üstünde yer alır.
 

Tek sorun şu: podcasting özelliği henüz çıkmadı. Çok zaman yok fakat resmi bir tarih yok. Yine de, Spotify uygulamasının kalitesine bağlı olarak, podcasting özelliklerine nihayet Android uygulamasına geçtikleri zamandenemenizi öneririz.

Spotify Music Google Play İndir


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.