Geekbench nedir? Geekbench ne işe yarar?

/ 12 Ocak 2020 / 436 / yorumsuz
Geekbench nedir? Geekbench ne işe yarar?

Geekbench ve ne işe yarar? Bugün sizlere Geekbench hakkında kısa ve anlayabileceğiniz için gerekli bilgileri vermek istiyoruz. Geekbench’in şuan son sürümü 5.1 kısa süre önce yayınlanmış durumda. İşte detaylar…

Geekbench dünya genelinde kullanılan en önemli işlemci test programı olarak biliniyor. İşlemcilerin performansı ve karşılaştırılması için bu uygulama üzerinde bir test yapılmaktadır. Tek çekirdek; çift ve çoklu çekirdek testlerinde hız ölçümü yapılıyor. CPU’yu zorlayın ve üst seviyelere çıkarıp en yüksek performansı test edin. Test programları arasında en iyi telefonların belirlenmesinde Geekbench bu işlemi yapmakta. Uygulama aslında CPU’nın tam kalitesini bizlere gösteriyor.

Dünya genelinde en fazla kullanılan performans test programı Geekbench kısa süre önce 5.1 güncellemesini çok sayıda özellik ekleyerek karşımıza çıkardı. Yeni uygulama ile iOD ve MacOS desteği için bir çok test geldi.

Geekbench ücretli mi?

Geekbench ücretli bir uygulama olup 1 dolar ücreti bulunuyor. Mobil cihazlar için elbette.

Ancak Windows ve Linux için 15 dolar civarı bir ücret söz konusu.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.