Google Chrome 79 için ciddi bir uyarı geldi!

/ 11 Ocak 2020 / 454 / yorumsuz
Google Chrome 79 için ciddi bir uyarı geldi!

Google’un Chrome 79 kurmak isteyen veya önem uyarısı açıklamasını merak edenler için bazı bilgileri içeren bu yazımızı dikkatle okumanızı rica ediyoruz. Bağlantılı olan birçok uygulama ve oyunların verileri silinmiş olabilir… İşte detaylar…

Geçtiğimiz günlerde Android cihazlar için indirime sunulan Chrome 79 için bir açıklama geldi. Güvenlik ve veri silinme riski bulunduğunu belirtelim. Chrome 79 indireceklerin mutlaka dikkat etmesini istiyoruz. Chrome’un son sürümü olan 79 sürümü aslında şifre yöneticisi olarak geliyor. Verilerin ihlalinde kullanılmış olan şifre için bir uyarı mevcut. Online gizlilik odaklı olarak gelen bu yeni güncelleme güvenlik açığı oluşturuyor. Açık ise “WebView” olarak karşımıza çıkıyor.

Güncelleme durduruldu!

Web sitelerine giriş yaparken destek olarak gelen WebView, kendisini kullanan birçok uygulamayı sildiğini ortaya koydu. Sorunun ise geliştiriciler ve kullanıcıları çok ciddi bir şekilde etkilediği biliniyor. Bu soruna neden olan altyapı ise uygulama ve oyunları tam olarak ekliyor. Verilen depolanmış olduğu yerin değişmesini gösteren bu uygulama cihazlarından kaldırmaları şart.

Chrome 79 ise bu bakımdan güncellemelerin %50’sini durdurduğunu söyledi. Stabil sürüm gelene dek yüklemekten vazgeçin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.