Kaspersky mı Norton mu? Hangisi Daha iyi?

/ 14 Şubat 2019 / 5.134 / yorumsuz
Kaspersky mı Norton mu? Hangisi Daha iyi?

Kaspersky, AV dünyasında bir hayranı iken Norton, uzun zamandır sevilmeyen bir markadır. Bu iki süit karıştırdığı zaman kim kazanır?

İnsanları heyecanlandıran bir virüsten koruma yazılımı varsa, Kaspersky olması gerekir . Rusya merkezli şirket Kaspersky Labs’ın popüler paketi, teknoloji türleri arasında bir favoridir ve bu, şirketin Rus zekası aracı olmakla suçlandığı 2017 yılındaki tartışmalara rağmen .

Sonra Symantec’in Norton Premium Güvenlik’i , yıllarca hala mükemmel bir seçim olan bir güvenlik çözümü ve mevcut favori antivirüs paketimiz var .

Her ikisi de PC’nizi korumak için popüler seçeneklerdir. Bu kafa kafaya maçtaki anahtar kategorilerde nasıl karşılaştırıldıklarına bir göz atalım.

Norton vs Kaspersky: Uygulama tasarımı

Norton ve Kasperksy için masaüstü uygulamaları, mobil stil döşemeler kullanan anlaşılması kolay bir arayüz sunar. Kaspersky ile, ana ekran, daha fazla seçenek sunan Daha Fazla Araç düğmesine ek olarak, çeşitli “modülleri” temsil eden sekiz karoya sahiptir . Bu arada Norton, oradan uygulamanın özelliklerine girmenizi sağlayan beş kategori döşemesi kullanıyor.

Kasperksy’nin yaklaşımı, güvenlik taramaları, güncellemeler ve ebeveyn kontrolleri gibi temel özellikleri almak için daha az adım atmanız gerektiği anlamına gelir. Değişim, birincil gösterge panosundan sıralamak için daha fazla seçeneğiniz var.

Bu arada Norton, temel özelliklere ulaşmak için fazladan bir tıklama gerektiriyor, ancak başlangıç ​​kontrol paneli yalnızca birkaç kategoriyle daha kolay.

Her iki uygulamanın da kullanımı kolaydır ve gerçekten hangi yaklaşımı tercih ettiğinize iner. Kanımızca Norton, kullanımı Kaspersky’den biraz daha kolay, ancak diğer tarafa gitmek tamamen mantıklı olacaktır.

Kazanan: Norton

Norton ve Kasperksy: Performans

Hem Norton hem de Kaspersky, tam bir sistem taramasından sonra PC Mark 8’in konvansiyonel testini yaptığımızda performans üzerinde çok az bir etkisi olmadığını gösterdi. Norton ile PC’nin performansı bir miktar iyileşirken, Kasperksy ile performans kurulumdan önce ve sonra aynı veya az kaldı.

El Freni kullanılarak yapılan dosya dönüştürme testi de benzer bir sonuç verdi. Norton, performansı hafifçe artırırken, işler Kaspersky ile aynı ya da az kaldı.

Kazanan: Norton

 

Norton – Kaspersky: Fiyatı

Norton Security Premium yeni kullanıcılar için yılda 55 dolar, 10 cihazın korunması için ise standart fiyat 110 dolar. Kaspersky Total Security, yeni bir kullanıcı için yıllık 50 ABD Doları ve standart cihaz beş cihaz için 100 ABD Doları’dır. Cihaz başına fiyat, Kaspersky’yi daha pahalı A / V süitlerinden biri yapar.

Kazanan: Norton

 

Norton – Kaspersky: Ekstra özellikler

 

Kaspersky Total Security’nin standart dışı ve ekstra özellikler söz konusu olduğunda size sunacağı çok şey var. Bir parola yöneticisi, finansal işlemleri korumak için bir sanal alan tarayıcısı, web kameralarına yetkisiz erişimi engelleme aracı, bir ağ izleyicisi, PC temizleyici ve bir yazılım güncelleyici var.

Norton, şifre yöneticisi, PC temizleyici ve PC optimizasyon araçları gibi benzer özelliklere sahiptir, ancak Kaspersky çok daha fazla ekstra sunar ve hepsi oldukça kullanışlıdır.

Kazanan: Kaspersky

 

Norton vs Kaspersky: Koruma

 

AV Test’in en yeni sonuçlarında , hem Kaspersky hem de Norton, sıfır günlük ve yaygın kötü amaçlı yazılım testlerinde Eylül ve Ekim aylarında yüzde 100 puan aldı. Aşırı de AV Comparatives hem suit Gerçek Dünya Koruma ve Malware Koruma testlerinde çok yüksek puan aldı. Kötü Amaçlı Yazılım Koruması testinin çevrimdışı algılama oranında Norton, Kaspersky’den çok daha düşük bir puan aldı; Kaspersky’nin% 99.2’si karşısında yüzde 81.5.

Son olarak, SE Laboratuarlarında hem Norton hem de Kaspersky bir AAA derecesi aldı.

 

Norton – Kaspersky: Sonuç

Sonuç olarak, hem Norton hem de Kaspersky’nin mükemmel antivirüs paketleri olduğu, ancak fiyatı, uygulama tasarımını, performansını ve korumayı düşündüğünüzde Norton’u Kaspersky’nin önüne koyuyoruz. İkincisi, ekstra özellikler için mükemmeldir ve koruma Norton’a eşittir, ancak fiyat daha düşük bir değere sahiptir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Yorum yaz