Klavye Dili Nasıl Değiştirilir?

/ 8 Kasım 2018 / 566 / yorumsuz
Klavye Dili Nasıl Değiştirilir?

Klavye Dili Değiştirme

 

Bilgisayar günlük yaşamımızda her alanda karşımıza çıkan ve her alan da kullanılan bir cihaz haline gelmiş olup, genellikle resmi veya gayri resmi tüm işlerimizi bilgisayar üzerinden halletmekteyiz. Kişilerin bilgisayar kullanması durumunda karşılarına çıkacak olan bazı kullanma şekilleri vardır. Bunlara alışkın olmayan bir kimse ise bilgisayar kullanımından şikayetçi olabilir veya zorlanabilir. Bunun için alışkın olduğu şekilde çalışması ona hem yabancılık çektirmez hem de kolay ve hızlı işlem yapmasını sağlar. Bilgisayar klavye dili de aslında bunlardan birisi olup, kişilerin alışkın olmadığı bir klavye türüne geçiş yapmasını sağlar. Bu durum da kişilerin işlemleri yaparken oldukça zorlanmasına neden olur. Fakat bilgisayarlar üzerinde klavye dili değiştirme yapmanız mümkün olup, klavye dili değiştirme nasıl yapılır konusunda sizlere ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Klavye Dili Nasıl Değiştirilir?

 

Klavye dili değiştirmek için öncelikle başlat kısmına giriş yaparak denetim masasını açmalısınız. Denetim masasın da bilgisayarın yazılımsal değişliklerini yapmanız mümkün olacaktır. Denetim masasında yer alan saat, dil ve bölge yazan seçeneğe tıklayarak klavye ve diller sekmesine tıklamalısınız. Burada yer alan klavye değiştir kısmına tıklayarak klavyenizi değiştirmeniz mümkün olacaktır. Bura da değiştir kısmından sonra ekle kısmında ise dünya üzerinde kullanılan tüm klavyeler yer alırken bunlardan herhangi birisini yani size yakın olanı seçerek daha hızlı kullanım sağlayabilirsiniz. Bu adımlar ile klavye dilini değiştirme işlemi oldukça kolay olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.