Klavyede Ters S (Ƨ) İşareti Yapma!

/ 26 Ağustos 2019 / 4.867 / yorumsuz
Klavyede Ters S (Ƨ) İşareti Yapma!

Bu yazımızda klavye üzerinden nasıl ters S (Ƨ) işareti yapacağınız konusunda yardımcı olacağız. Klavye üzerinden bazı işaretleri oluşturmak için shift, delete, alt gr, alt gibi tuşları kullanırız. Bu tuşlar sayesinde özel olan işaretleri kullanabiliriz. Ancak bazı işaretler klavyede yer almamaktadır. Klavye üzerinde yer almayan işaretler de bize lazım olabilir. Ters s işareti klavye üzerinde yer almamaktadır. Eğer ters s (Ƨ) işaretini kullanmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

  • Bu işaret gerçekleştirmek için karakter eşlem tablosuna ihtiyaç vardır. Karakter eşlem tablosunu açmak için de aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.
  • İlk olarak Windows Tuşu + R tuşuna basın.
  • Daha sonra çalıştır penceresi birlikte karşınıza çıkacaktır.
  • Çalıştır penceresinde yer alan arama motoruna ‘charmap’ komutunu yazıp daha sonra onaylayın.
  • Bu adımlar sayesinde karakter eşlem tablosunda karşınıza ters s (Ƨ) işareti çıkmış olacak.

Yukarıda yer alan adımlar dışında ters s işaretini farklı yollarla elde edebilirsiniz. Mesela internet tarayıcınıza giriş yaparak ters s işaretini ya da charmap kelimesini aratın. Karşınıza aradığınız simgeye dair bilgiler çıkacaktır. Kopyala yapıştır yaparak bu simgeleri alabilirsiniz. Bu adımlar dışında Ƨ yan kısımda bulunan simgeyi kopyalayıp istediğiniz alana yapıştırabilirsiniz. Ya da bu Ƨ simgeyi kopyalayıp daha sonra istediğiniz alana yapıştırabilirsiniz. Bu adımlar sayesinde ters s (Ƨ) işaretini yapmış olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.