Kullanmanız gereken 5 Google hizmeti

/ 21 Eylül 2018 / 996 / yorumsuz
Kullanmanız gereken 5 Google hizmeti

En kullanışlı 5 Google hizmeti

 

Bu çok açık, Google hayatımızı devralmak istiyor. Bunu gerçekleştirmeye çalışmanın yollarından biri, yaptığınız her şey için hizmet sunmak. Şirketin onlarca hizmeti var ve siz zaten bunları biliyorsunuz ve muhtemelen bunları düzenli olarak kullanıyorsunuz.

Gmail, YouTube, Google Dokümanlar, Drive, Android ve çok daha fazlası. Bununla birlikte, hiç kimsenin kullanmadığı şeyler var, çünkü var olduklarını bilmiyorlar yada sadece bunları kullanmak istemiyorlar. Senden bahsediyorum, Google+.

Bu yüzden Google’dan pek fazla insanın kullanmadığı 5 kullanışlı hizmetten oluşan bir liste hazırladık. Google+ hakkında konuşmamaya söz veriyorum, ancak bahse girerim günlük yaşamınızda size yardımcı olacak yararlı bir şeyler öğreneceksiniz.

 

Google Duo

 

Google Duo, Minimalist görüntülü görüşme uygulaması, yeni akıllı telefonlara takılsa bile, umduğu popülerliği azalmıyor.

 

 

Google Play’den Google Duo İndir

 

Tüm bunlara rağmen, uygulama gerçekten kötü değil. Video kalitesi sağlam ve bağlantılar kararlı ve basittir, ayrıca mobil verilerden Wi-Fi‘ye kendi başına değişir. İhtiyacınız olan tek şey bir kişi oluşturmak ve istediğiniz kişiye istediğiniz zaman bağlantı kurabilirsiniz.

Çok fazla özelliğe sahip değildir ve yüksek kaliteli görüntülü görüşmeler yapmaya özel olarak yoğunlaşmıştır. Testlerimde, aslında hem Skype hem de WhatsApp‘tan daha iyi performans gösterdiğini düşündüm. Özellik nedeniyle WhatsApp‘tan bir mesaj alırsanız bağlantı sona erer.

 

Google Cloud Print

 

İşten evinize kadar kullanışlı olabilecek başka bir hizmet. Google Cloud Print ile, yazıcılarınızı servise bağlarsınız, bu da onları akıllı telefonunuzda bile her yerden kullanılabilir kılar. Sonuçta, bugünlerde mobil cihazlarımıza daha fazla belge alıyoruz.

 

 

Bütün bunlar, internete bağlı olan herkesin bir yazıcıya erişebileceği anlamına gelir. Her bir yazıcı için iş dosyalarını bile yönetebilir ve baskılarınızı Google hesabınızdan paylaşabilirsiniz. Şimdi, sadece zor kısmı yazıcınızı Wi-fi‘ye bağlamaktır çünkü buna ihtiyaç duyuyor.

Google Play’den Google Cloud Print İndir

 

Google Fit

 

Google ayrıca sağlığınız ile ilgili her şeyi öğrenmek istiyor ve minnettar bir şekilde, size kilonuz, günlük adımlarınız hakkında önemli bilgileri yönetebileceğiniz ve hatta yürüyüş, bisiklet, halter ve koşu gibi egzersizleri izleyebileceğiniz eksiksiz bir uygulama sunuyor.

 

 

Google Play’den Google Fit İndir

 

Diğer cihazlardan ve şirketlerden uygulama bağlamanın yanı sıra, her şeyin Google hesabınızda bir yerde olmasını sağlamak için egzersiz veya günlük adım hedefleri oluşturabilirsiniz.Moto Body, Runtastic, Calm ve diğerleri gibi uygulamaları bağlayabilirsiniz.

 

Inbox by Gmail

 

Bu hizmet, ilk kullanıma sunulduğunda Google tarafından ağır bir şekilde pazarlandı ve daha sonra, her şey altında kayboldu ve günümüzde yalnızca birkaç kişi bunu kullanıyor. Klasik Gmail‘i kişisel olarak tercih ediyorum, fakat Inbox‘ı günlük olarak kullanmanın etkisini herhangi bir uygulamanın vermiyeceğini biliyorum.

 

 

Google Play’den Inbox by Gmail İndir

 

Inbox, Gmail‘i çok daha akıllı hale getiren bir uygulamadır. Google Asistan gibi, e-postalarınızı analiz eder ve bunları daha kullanışlı kategoriler halinde gruplandırır, ayrıca taahhütler ve teslimatlar gibi diğer öğeleri tanımlar.

E-postalarınızı daha sonra görülebilecek mesajları yeniden programlayarak daha akıllıca kullanabilirsiniz. Gelen kutunuzu boşaltacaktır, bu yüzden sürekli yeni bir e-posta adresinize sahip olduğunuza çığlık atmıyorsunuz. Başka bir özellik ise, e-postaları tamamlandı olarak işaretleye bilmesidir. Bu şekilde kaydedilmiş ve bitmiş olarak gösterilmektedir.

Bu uygulama, Hatırlatıcılar ve Takvim gibi hizmetlerle daha yakından çalışır.Ayrıca, iletileri, Kaydedilmiş (bağlantılar, videolar ve çevrimiçi olarak kaydettiğiniz diğer şeyler), Alımlar, Finansmanlar, Sosyal, Tanıtımlar ve daha fazlası gibi kategoriler halinde gruplandırır.

 

Google Images

 

Her gün Google’da onlarca kez arama yaparsınız. Bu kaçınılmaz. Çoğu kez, aslında düşünmek yerine, harekete geçebiliriz.Bir resim her zaman binlerce kelimeye değmesede, bazen tamda aradığımız şey bu.

Örneğin, bir turist noktasında bir fotoğrafınız olduğunu ve nerede olduğunu ya da tanımayacağınız bir hayvanın resmini bilmediğinizi yada benzer bir görüntüyle bir şeyleri açıklamak istediğinizi varsayalım.Kelimelerle, bunu nasıl yaparsın?

Eh, zorunda değilsin. Google görsel arama ile yapmanız gereken tek şey bu resmi arama çubuğuna sürüklemektir.

Google tüm bilgilerimizi toplatıyor olsada, hayatımızı biraz daha kolay hale getirmek için bize iyi hizmet sunmak istiyor. Bunlar, günlük yaşamınızda biraz daha verimli olmanıza yardımcı olabilecek daha az bilinen uygulamalardan sadece birkaçıydı.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.