Apple’ın batarya sırları açıklandı: Android ile karşılaştırıyor mu?

/ 21 Eylül 2018 / 884 / yorumsuz
Apple’ın batarya sırları açıklandı: Android ile karşılaştırıyor mu?

Apple’ın batarya sırları

 

İOS‘un sadece 12 versiyonu ile Apple işletim sisteminin net olarak pil tüketimiyle ilgili eksiksiz ve ayrıntılı istatistikleri var.Bu istatistikler sayesinde sonunda iPhone‘un batarya ömrü (müthiş yada fantastik)  ile ilgili efsaneyi onaylamak yada ortadan kaldırmak mümkün olacak!

 

Uygulama tüketimi ve daha fazlası

 

İOS için pil istatistikleri her zaman oldukça sınırlıydı ve dürüst olursam tamamen açık değil. İOS 11‘e kadar bildirilen bilgiler, çeşitli uygulamaların pil tüketimiyle ilgili olarak tüketilen pil şarjının yüzdesi olarak ifade edilir. İlk bakışta anlamak zordur.

İOS cihazlarını Android ile karşılaştırmak için her zaman eksik olan şey, ekran ile aktif kullanımın zamanıdır. Çünkü iOS her zaman yalnızca “Kullanım” ı belirtmiştir, çünkü ekranla birlikte güç tüketimi gibi daha ayrıntılı bilgileri ihmal etmiştir.Değeri Android ile karşılaştırılamayacak şekilde yapmak ve (veya örneğin müzik dinlemek). O günler bitti!

 

 

İOS 12‘de sadece boşaltma ve yeniden şarj etme süresi boyunca kalan pil şarjı grafiğini göremektesiniz, fakat akıllı telefonunuzun ekran açıkken kullanımı ile ilgili verileri içeren çok ayrıntılı bir çubuk grafik vardır.Ayrıca son 10 güne ait istatistikleri içeren bir bölüm ve ekranın açık veya kapalı olduğu ortalama kullanım süresi de vardır. Teşekkürler, Apple!

Bu iki önemli veri noktasının yanı sıra, söz konusu cihazın şarj cihazından çıkarıldığı zamanı ve o andaki ücretin yüzdesini gösteren son ücretin seviyesi de vardır. Bu şekilde, pil performansında genel bir iyileşme ile güç tüketimi üzerinde daha iyi kontrol edebilirsiniz.

 

 

Tüm bu parlayanlar altın değil

 

Tabii ki, güneş ışığına maruz kalan bu yeni bilgileri görmek gerçekten çok güzel ve bu kesinlikle iPhone, iPad ve diğer cihazlar arasında pil ömrü açısından karşılaştırmaya yardımcı olacaktır. Apple hala bazı küçük detaylar dosyalamak zorundadır, ancak bu çizelgeler sisteme ilk kez eklendiğinde tüm bunlar affedilebilirdir.

Örneğin, günlük pil istatistikleri, akıllı telefonun şarj cihazından ayrılmasından bu yana geçen süreyi değil, yanıltıcı olabilecek son 24 saati içerir.

 

 

Buarada dijital refahla ilgili yeni fonksiyonlar sayesinde, sahip olduğumuz bilgileri tamamlayabiliriz. Ekran Saati olarak adlandırılan menüye erişerek, uygulama başına alınan bildirim sayısını, akıllı telefonun kilidini açma sayısını ve her bir uygulama için kullandığım zamanı kontrol ederek dahada fazla ayrıntıya girebiliriz.

Bu durumda, istatistikler gece yarısında başlar ve bu nedenle pil saatinden daha gerçekçi saatlerce aktif ekran gösterir, akıllı telefonunuzu gece saat 00: 00‘dan sonra dinlenecek olursanız çok az anlam ifade edecektir. Hey, her şeyden önce bu bir başlangıç ​​ve umut verici!

 

İPhone için iyi yada kötü haber?

 

Söylemek için çok erken. Son zamanlarda, daha ilginç bulduğum diğer akıllı telefonlar tarafından dikkat dağıtmanın bir sonucu olarak iPhone X‘i daha az kullanıyorum , bu yüzden size yaklaşık istatistikleri vermek zor. Benim aksime, bu istatistikleri fark etme ve bir videoda (kısaca bile olsa) konuşma fırsatı bulanlar var.

YouTuber olan kişiler özellikle, son zamanlarda yaklaşık 4-5 saatlik bir kullanım süresini gösteren iPhone XS‘nin bir incelemesini yayınladı . Bu rakam, Android kullanıcılarına bazı akıllı telefonlar ile güvenli bir şekilde bu rakamı aşabileceğini ve azar azar artabileceğini gösteriyor.

Şahsen, kullanım süresi, benim kişisel kullanımımla, (şimdi daha fazla, şimdi daha az) denemek için fırsat bulduğum herhangi bir Android ile aldığım rakamlar etrafında, iPhone’umu ve yeni modellerimi test etmek için sabırsızlanıyorum.

 

 

Açık olalım, bu bir akıllı telefonun pil ömrünü değerlendirmek için gerekli olan tek veri değildir, en çok kullanılan ve önemli olanıdır çünkü bir kullanıcının cihazı cebinde ne kadar süreyle aktif olarak kullanabileceğini belirtir. Diğer bir önemli gerçek ise, beklemedeki tüketimdir ve bu anlamda iPhone‘la bu anlamda kıyaslayabilen bir Android akıllı telefon bulmamış olduğumdan emin olabilirsiniz …


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.