SIM Kartsız Whatsapp Kullanmak Mümkün Mü?

/ 11 Haziran 2021 / 4.407 / yorumsuz
SIM Kartsız Whatsapp Kullanmak Mümkün Mü?

Whatsapp hemen hemen herkesin kullandığı bir ücretsiz mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama herkes tarafından bir hayli beğenilmekte. Uygulamayı kullanabilmek için ise telefon numarası gerekli. Peki telefon numarası olmadan yani SIM’siz whatsapp kullanılabilir mi?

WhatsApp Telefon Numarası ve Sim Kart Olmadan Nasıl Kullanılır? |  ViraListe.com

Sabit hat yöntemi ile bu durum mümkün. Bu bilinen yöntemler arasında en kolay olanıdır. Öncelikle WhatsApp’ı açın, kendi ülkenizi seçin ve ardından sorulduğunda sabit hat numaranızı girin. Ardından, 5 dakika kadar sürebilecek standart SMS doğrulama işleminin başarısız olmasını bekleyin. Bunu yaptıktan sonra, uygulamadaki “beni ara” seçeneğine dokunun ve ardından sabit hattınıza yapılan aramayı cevaplayın. Ardından gelen kodu girin ve whatsapp’ı kullanmaya başlayın.

WhatsApp Kullanıcılarının Mutlaka Bilmesi Gereken Özellikler

Diğer yöntemimiz ise TextNow yöntemidir. Bu bir Google play uygulamasıdır. Bu yüzden öncelikle uygulamayı indirin. İndirdikten sonra uygulama tarafından verilen numarayı bir yere not edin. Daha sonra whatsapp2ı açın ve verilen numarayı girin. Ardından, SMS doğrulama işleminin başarısız olmasını beklemeniz gerekir ve başarısız olduğunda, uygulamadaki “beni ara” seçeneğine dokunun. Daha sonra geri dönüp TextNow uygulamasını tekrar açmalı ve bu aramayı cevaplamalısınız ve doğrulama kodunu girin. Artık whatsapp’ı kullanabilirsiniz. Hem de SIM ihtiyacı duymadan.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz