LG K30 Sıfırlama İşlemi

/ 30 Mart 2019 / 492 / yorumsuz
LG K30 Sıfırlama İşlemi

LG K30 cihaza sahipseniz ve cihazınızda yaşadığınız virüs, kasma ile alakalı sıfırlamak istiyorsanız yardımcı olacağız. Sadece yavaşlama ya da virüs için değil aynı zamanda cihazınızı ikinci el olarak satmak istediğinizde ya da telefonunuzda oluşan sorunla alakalı servise göndereceğiniz zaman sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Eğer sizin de cihazınız LG K30’sa, yukarıda olan nedenlerden birine sahipseniz ve nasıl format atılacağını bilmiyorsanız aşağıda olan adımları takip edebilirsiniz.

Format atma işleminden bahsetmeden önce telefonunuzda galerinin, rehberin ve dosyaların yedeğini bilgisayara ya da başka bir yere mutlaka aktarın. Ardından şarj seviyenizin düşük olmamasına dikkat edin. Ya da cihaz fabrika ayarlarına çevrilirken şarja takın. Aşağıda bulunan adımları takip ederek LG K30 cihazı sıfırlayabilirsiniz.

LG K30 Format Atma İşlemi

 

LG K30 cihaza format atmak için iki yol vardır ilki tuşlar üzerinden sıfırlama işlemi;

  • Tuşlar üzerinden sıfırlamak için cihazınızı kapatın.
  • Ardından power düğmesine ve ses tuşuna basılı tutun.
  • LG logosu çıkınca elinizi çekin ve ardından power düğmesine tekrar basılı tutun.
  • Daha sonra Factory Hard Reset
  • Son olarak Erase All User Date / Restore Default Setting

İkinci yol yani menü üzerinden reset atmak için;

  • Menü alanına tıklayın ve Ayarlara geçiş yapın.
  • Ardından genel alanına, Yedekle ve Sıfırla.
  • Son olarak Telefonu sıfırla ve her şeyi sil adımlarını takip ettikten sonra cihazınızı fabrika ayarlarına çevirmiş olursunuz.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.