Opera Tarayıcı Geçmişini Silme İşlemi!

/ 17 Kasım 2019 / 2.150 / yorumsuz
Opera Tarayıcı Geçmişini Silme İşlemi!

Opera web tarayıcısını kullanıyorsanız diğer tarayıcılarda olduğu gibi tarayıcı üzerinde öz atma geçmişi ya da diğer adıyla eskiden, geçmişte olan internet adresleri bulunmaktadır. Bazı kullanıcılar tarafından uyanıklık olur ve gizli sekme olarak açarsanız geçmişte iz bırakmamaya bakılır. Geçmişte girmiş olduğunuz siteleri temizlemek isterseniz opera tarayıcı geçmişini temizleme işlemini yapabilirsiniz.

Opera kullanımı seçtiyseniz ve bu konuda bilginiz fazla yoksa adımları takip ederek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak tarayıcıyı açın. Daha sonra sol übst köşede yer alan opera yazısına basın. Geçmiş seçeneğine basın. Daha sonra tarama verilerini temizle, Temizlemek istediğiniz verileri seçin. En sonra temizle butonuna basın. Bu adımlar sayesinde opera tarayıcı geçmişini temizleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Bu işlem sonucunda artık eskiden girilen tüm verileri temizlemiş olursunuz.

Bu durumu başka bir şekilde temizlemek isterseniz bilgisayarda yüklü, kurulu olan tüm çerez, tarayıcı geçmişi, history kalıntılarını temizlemek için Cclenaer programı ile detaylı bir temizlik işlemi gerçekleştirmiş olursunuz. Bu yazımızda sizlere Opera Tarayıcı geçmişini silme işlemi konusunda bilgi verdik. Merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz