Türk Telekom Modem Kurulumu!

/ 17 Kasım 2019 / 7.394 / yorumsuz
Türk Telekom Modem Kurulumu!

Bu yazımızda Türk Telekom modem kurulumu hakkında bilgi vereceğiz. TTNET dışında değişen tek kısım kullanıcı adı ve şifresidir. Turknet ve Superonlıne gibi sağlayıcıların uzantılarına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Modem kurulumu, kablosuz ayarları ve port açma bölümü ve kurulum ayarları şeklinde bilgi vermeye çalışacağız. Yanlış işlem yaptığınız zaman ya da bağlantı probleminiz varsa modemi resetlemeniz yeterli olacaktır.

Erişimden kopma ya da internetin olmaması gibi sorun yaşayanlar için kabloların kontrolü ek bir kutu varsa devre dışı bırakıp direk modeme bağlama ve alt yapı durumuna dikkat edin. Kablosuz modem kurulum işlemi yeni birçok modemde otomotik olarak gerçekleşmektedir. Bazı modemlerde ise reset butonuna basılı tuttuktan sonra bıraktığınızda kendi kendine modem kurulumu gerçekleştiriyor.

Manuel modem kurulumunun kullanıcı tarafındna yapılması gerekiyor. Bu modemlere uzaktan bir müdahale yapılamaz ve mesela modem TP-Link TD-W9970 modeli. ‘Hızlı Kurulum’ üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak internet bağlantı ayarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer işleminiz yanlış ilerlediyse de aşağıda olan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

İlk olarak Ağ başlıklarına tıklayın. Daha sonra Wan ayarlarına girin. DSL_internet satırının yanında yer alan ‘Düzenle’ seçeneğine tıklayın. VPI ve VCI değer resimde yer aldığı gibidir. Bağlantı türüde PPoE olarak seçin. PPP kullanıcı adınızda abonelik evrağınız yer alacaktır. Eğer bilmiyorsanız da abonesi olduğunuz sağlayıcının müşteri hizmetlerini arayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz