PayPal Kredisini nasıl kullanabilirsiniz?

/ 17 Ocak 2019 / 523 / yorumsuz
PayPal Kredisini nasıl kullanabilirsiniz?

 

PayPal Kredisi nasıl kullanılır?

Dünyanın en büyük internet ödeme servislerinden biri olan PayPal, geçtiğimiz zamanlarda PayPal Kredisi özelliğini duyurdu. Standart bir hesaba yapılan bu basit ekleme, kullanıcıların altı aya kadar faizsiz kredili eşyaları satın almalarını sağlar. Göz attığınız o parlak yeni akıllı telefonu , dizüstü bilgisayarı veya tableti satın alabilmeniz için PayPal Credit‘i nasıl ayarlayacağınızı ve kullanacağınızı göstereceğiz.

PayPal Kredisi nasıl kullanılır: Hizmet için başvuru

Bu, diğerleri gibi bir kredi servisi olduğu için, PayPal’a başvurmanız ve harcamaya başlamadan önce onaylamanız gerekir. Tabii ki mevcut bir PayPal müşterisi olmanız gerekir, bu nedenle henüz bir hesap oluşturmadıysanız, sadece www.paypal.com adresini ziyaret edin ve ücretsiz olarak kayıt olun.

PayPal Credit işlemine başlamak için büyük bir mavi Şimdi Başvur düğmesini bulabileceğiniz bu adrese gidin. Buna tıklamak, sizi bir kredi hesabı açmak için gereken çeşitli formlara götürecektir ve PayPal bunun 10 dakikadan daha kısa sürdüğünü ve size derhal karar verileceğini söylüyor.

PayPal Kredisine hak kazanmak için aşağıdaki kriterleri yerine getirmeniz gerekir;

* 18 yaş ve üstü belirli ülkelerde vatandaş/ikametgah olması.
* Kredi raporu(İyi bir kredi geçmişiniz olması).
* Kimlik doğrulama.
* Belirli bir miktar yıllık gelir gösterme.
* Formlar tamamlandıktan ve onaylandıktan sonra, servisi kullanmaya başlayabilirsiniz.

NOT: Türkiye Cumhuriyeti hala bu listeye dahil değil.Yakın zamanda bu hizmetin gelmesini umuyoruz.

PayPal Kredisi nasıl kullanılır: Avantajlar ve maliyetler

Toplam değeri örneğin  99 $ veya daha fazla olan herhangi bir satın alımda, altı aylık faizsiz kredi alacaksınız. Bu süre zarfında bakiyenizi öderseniz, ek bir maliyetiniz olmaz. Altı ayın sonunda ödenmemiş olan herhangi bir miktar değişken bir faiz oranından tahsil edilecektir, PayPal bunun genellikle yüzde 18’inin nisan civarında olduğunu gösterir.

PayPal Kredisi’nin varsayılmış bir limiti vardır, yıllık ücret yoktur, ve sadece işletme maliyeti geç ödemeler için para cezası vardır. PayPal bunu önlemek için, kullanıcının ödenmemiş faturaya hizmet etmek için aylık otomatik ödeme talimatı vermesini tavsiye eder. Plastik kart veya PIN numarası verilmeyecek, bunun yerine PayPal Credit, hesabınızı yönetmek için telefonunuzu, tabletinizi veya PC’nizi kullanan tamamen dijital bir hizmettir.

PayPal Kredisi nasıl kullanılır: Satın alma işlemleri

Artık PayPal Kredisi hazır ve çalışıyorsa, yapmanız gereken tek şey, PayPal’ı bir ödeme yöntemi olarak kabul eden bir siteyi ziyaret etmek, ki bu da oldukça fazla, sonra Google Checkout(Google Pay)’a geldiğinizde PayPal’ı seçin, hesabınıza giriş yapın ve daha sonra PayPal Kredisi’ni seçin. Bu kadar. Eşyalar, standart PayPal hesabınız yerine PayPal Kredisi hesabınızdan tahsil edilecektir ve faiz başlamadan önce ödemek için altı ayınız olacak buna dikkat etmenizi öneririz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.