Samsung Galaxy M30s Format Atma İşlemi!

/ 27 Haziran 2020 / 3.162 / yorumsuz
Samsung Galaxy M30s Format Atma İşlemi!

Bu yazımızda sizlere Galaxy M30s cihazınıza nasıl format atacağınız konusunda bilgi vereceğiz. Format atma işlemi cihaza donma, virüs bulaşması, ikinci el satışlarda, servise gönderme gibi durumlarda gerçekleştirilir. Eğer siz de Samsung Galaxy M30s cihaza sahipseniz ve  format atmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Format atma işlemine geçmeden önce şarj seviyenizin %50’nin üstünde olmasına dikkat edin. Sıfırlama işlemini gerçekleştireceğiniz için cihazınız ilk gün aldığınız haline geri dönecektir. Bu yüzden dosyalarınızın, rehberinizin, galerinizin yedeğini almayı unutmayın. Yedekleme işlemini gerçekleştirdikten sonra format atma işlemine geçebilirsiniz.

  • Format atmak için ilk olarak Menüye girin.
  • Daha sonra Ayarlar alanına geçiş yapın.
  • Genel Yönetim, Sıfırla, Fabrika ayarlarına dön adımlarını takip edin.
  • En sonra sıfırla ve her şeyi sil diyerek sıfırlama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Yukarıda yer alan adımlar dışında donanım üzerinden de sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda olan adımları takip ederek donanım tuşları ile cihazınızı fabrika ayarlarına çevirmiş olursunuz.

  • Telefonunuzu kapatın.
  • Daha sonra ses açma tuşu ve güç düğmesine ekrana logo gelene kadar basılı tutun.
  • Karşınıza çıkan alanda kurtarma modu (recovery modu)
  • Wipe data (Factory Reset)
  • Reboot System Now adımlarını takip ederek format atma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.