Snapdragon 855 Özellikleri Sızdırıldı

/ 6 Aralık 2018 / 793 / yorumsuz
Snapdragon 855 Özellikleri Sızdırıldı

Snapdragon 855 Özellikleri Sızdırıldı

 

Qualcomm bilindiği üzere Snapdragon son teknoloji işlemcileri ile adından sıklıkla söz ettiren bir teknoloji devi olarak karşımıza çıkıyor. Qualcomm ayrıca yeni Amiral gemisini açıklamasına sayılı günler kala sızıntı haberlerin önüne geçemiyor. Yeni gelişmeye göre TechCrunch tarafından paylaşılan bir makalede Snapdragon 855 özellikleri detaylı bir şekilde anlatıldı.

 

Snapdragon 855 Merak Edilen Özellikleri

 

TechCrunch makale yayınlamasının ardından yanlış paylaşım yaptığını, zamansız bir makale olduğunu düşünerek hemen paylaşımı kaldırdı. Ancak edinilen bilgiler arasında Snapdragon 8155 olarak belirtilmesi beraberinde bir kod olduğu tahmin edildi. Tam olarak Qualcomm Snapdragon 855 olarak tanımlanıyor.  Snapdragon 855 5G özelliğine sahip olacak.

Önceki nesil işlemcilere göre tam 3 katı fazlası performans gösterecek olan yeni nesil Snapdragon işlemci Nöral işletim ünitesi ile birlikte gelecek.

 

Çekirdek Dağılımı Farklı Olacak

 

Daha önce üretmiş olduğu işlemcilerde bilindiği üzere çekirdek dağılımını 4+4 şeklinde yapan Qualcomm, bu defa farklı bir yol izleyerek 4+3+1 şeklinde çekirdek dağılımı yapacak. Bu da ne kadar güçlü bir performans sergileyeceğinin bir ispatı olarak düşünülebilir. Ayrıca çekirdek yapısının Kirin 980 benzeyen katmanla elde edileceği söylentiler arasında bulunuyor.

Snapdragon 855 serisi yeni nesil işlemcide X24 LTE modemine ek olarak 5G destekleyen Snapdragon X50 5G modemi de olacak.

 

Snapdragon Elite Gaming

 

Ayrıca Snapdragon 855 içeriğinde oyun için optimize edilmiş Snapdragon Elite Gaming özelliği olacak. Oyun performansı için etkili olacak bu özelliğin olup, olmayacağı henüz netlik kazanmış değil.

TechCrunch makalesi üzerindeki son detay ise işlemcinin ultrasonic parmak izi sensörünün olacağı yönünde paylaşımda belirtilmişti.

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.