Windows 10’u Nasıl Geri Yüklerim?

/ 2 Mayıs 2021 / 2.031 / yorumsuz
Windows 10’u Nasıl Geri Yüklerim?

Bazı acemi kullanıcılar, bilgisayarlarına kötü amaçlı yazılımları yüklerler. Sonradan zararlı bir yazılım olduğun farkedince geri eski sistemlerini yüklemek isterler. Ama bunu nasıl yapacaklarını bilmeyenler aramızda çok. Biz size bunun nasıl yapılacağını anlatacağız.

Microsoft Windows 10 İncelemesi - CHIP Online

Windows bunun için sık sık geri yükleme periyot noktalarını düzenler. Bir program yüklediğiniz de, bir uygulama yüklediğiniz, sürücü yüklediğinizde de bir geri yükleme noktası oluşturur. Windows “geri yükleme noktası” haftada bir otomatik oluşturabileceği istenilen zaman bir geri yükleme noktası oluşturmaktadır. Böylece geri yüklemeyi kolay bir şekilde kullanmış olacaksınız.

Windows 10 Nasıl Yüklenir? - ShiftDelete.Net

-Denetim masasını açın ve kurtarma bölümüne gidin.
-Gelişmiş kurtarma seçeneklerinden sistem geri yüklemeyi açın.
-Sistem koruması ve sonrasında oluştur’a basarak, bir tarih girin ve geri yükleme tarihi oluşturun.
-Şimdi ise geri yüklemeyi yapalım.
-Denetim masasını açın ve kurtarma bölümüne gidin.
-Karşınıza önerilen geri yükleme ve farklı geri yükleme seçenekleri çıkacaktır. Siz belirlediğiniz tarihteki geri yüklemeyi seçebilirsiniz.
İleri diyerek geri yüklemeyi başlatabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz