Android’de Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatma

/ 16 Ekim 2020 / 31.661 / yorumsuz
Android’de Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatma

Merhabalar, bu yazımızda android cihazlarda arka planda çalışan uygulamalar nasıl kapatılır, bundan bahsedeceğiz. Arka planda çalışan uygulamalar her zaman pil canavarı olmuşlardır. Pilinizin çabuk bitmesine neden olan uygulamaları sonlandırmak, kapatmak telefonunuz pil süresinin daha uzun süre gitmesine neden olacaktır. Durum tam tersi olursa maalesef sürekli şarj cihazıyla beraber olmanız gerekecektir.

Pilinizin uzun süreli gitmesi için ve telefonun performansının daha iyi olması için arka planda kullanmadığınız uygulamaları sonlandırmanız yeterli olacaktır. Bizde yeni başlayan Android kullanıcıları için arka planda kullanmadığınız uygulamaları kapatmak için hangi adımları uygulayacağını sizler için anlattık.

  • Ayarlar
  • Uygulamalar
  • Bu kısımda arka planı meşgul eden, çalışan uygulamaları göreceksiniz. Buradan çalışmadığınız uygulamaları bulunuz ve giriniz.
  • Kapatmak istediğiniz uygulamaları (durdurmaya zorla.)

Evet, bu adımlardan sonra telefonunuzun pil ömrünü daha da uzatmış oldunuz. Daha fazlası için, bizi takip etmeyi unutmayın, sağlıkla kalın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.