Web kamerasıyla nasıl fotoğraf çekebilirsiniz?

/ 10 Aralık 2018 / 404 / yorumsuz
Web kamerasıyla nasıl fotoğraf çekebilirsiniz?

 

Web kamerasıyla nasıl fotoğraf çekilir?

 

Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarınızda web kamerası ile fotoğraf çekmek basittir fakat bazen farklı püf noktalara takılabilirsiniz. Size adımlarla neleri,nasıl yapacağınızı açıklayacağız.

1.) Yazılımınızı kontrol edin

Web kameraları çoğu dizüstü bilgisayara yerleştirilmiştir ve PC’niz için ekranın üstünde oturabilirsiniz. Sadece Skype için değil: Hızlı fotoğraf çekmek için bir web kamerası kullanabilirsiniz.

Fotoğrafı çekmek için zaten yüklü bir yazılımınız olabilir (fotoğraf makinesi, web kamerası veya üreticinin adı için bir yardımcı program olup olmadığını görmek için Başlat menüsünü aratın), ancak size kullanışlı bir web sitesini nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Bir web tarayıcısında, www.webcamtoy.com adresine gidin ve ‘Hazır? Gülümseme!’ Başlat düğmesine basın.

 

2.) İzin ver

‘Kameramı kullan!’ Siteye kameranıza erişim izni vermek için Paylaşmayı seçmediğiniz sürece hiçbir fotoğraf çevrimiçi kaydedilmez veya saklanmaz.

”Kameramı kullan” dedikten sonra kullanmak için izin isteyen bir pop-up görebilirsiniz. ‘Pop-up’ izin ver butonunu tıklamanız gerekir.

3.) Seçeneklerinizi ayarlayın

Web kameranızdan canlı bir önizleme göreceksiniz. Seçenekleri seçmek için dişliye tıklayın. Varsayılan olarak, deklanşör düğmesine tıkladıktan sonra bir geri sayım sayacı vardır.

4.) Etkileri kullanın

Ortada bulunan okları sağa ve sola kullanarak, zorlayıcı Instagram tarzı filtreler ve ayna efektleri de dahil olmak üzere mevcut çeşitli efektlerde gezebilirsiniz.

5.) Fotoğraf çek!

Fotoğrafı çekmek için kamera düğmesine tıklayın ve çekimden hoşlanıyorsanız, hemen bilgisayarınıza indirmek için Kaydet düğmesine tıklayın. Alternatif olarak, fotoğrafı paylaşmak için Facebook veya Twitter düğmelerini tıklayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler