WhatsApp’a reklam özelliği geleceği duyuruldu!

/ 1 Kasım 2018 / 479 / yorumsuz
WhatsApp’a reklam özelliği geleceği duyuruldu!

 

WhatsApp, Reklam desteği nasıl olacak?

 
WhatsApp neredeyse 10 yıl boyunca, app reklamları yerleştirmeyi reddetti. WhatsApp başkan yardımcısı Chris Daniels, Outlook Hindistan ile mesajlaşma servisinin reklamlara karşı muhalefetinin yakında sona ereceğini doğruladı.

Daniels’a göre WhatsApp, Durum bölümüne reklam yerleştirir. Bu, Instagram Hikayelerinden daha fazla kapsamlı metin, fotoğraf, video ve GIF’leri paylaşmanıza izin veren bölümdür. 24 saat sonra, Durum bölümünde koyduğunuz tüm içerikler kaybolur.

Daniels, Durum bölümünde yer alan reklamların, “şirket için birincil para kazanma modu ve aynı zamanda işletmelerin WhatsApp‘taki kullanıcılara ulaşması için bir fırsat” olacağını ekledi. Daniels, WhatsApp kullanıcılarının uygulamadaki reklamları görmeyi bekledikleri zaman ya da mesajlaşma servisinin ek gelir akışları için planları vardır. Facebook’un yerel reklamcılık sistemi, WhatsApp’daki reklamların bel kemiği olarak hizmet vereceği bildirildi. Bu, WhatsApp kurucu ortağı Brian Acton’un Kasım 2017’de şirketten ayrılıncaya kadar kendinden rahatsız olduğunu düşündüğü bir şeydi.

“Kullanıcılarımın gizliliğini daha büyük bir faydayı sattım. Bir seçim ve uzlaşma yaptım. Her gün bununla yaşıyorum, ”dedi Forbes ile yaptığı röportajda Acton. Ayrıca Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in, hedeflediği reklamlarla WhatsApp’tan para kazanmak istediğini ve bunun da Acton’a kurduğu şirketi bıraktığını söyledi.

Hedeflenen reklamların, WhatsApp’ın uçtan uca şifrelemesini riske atmayacağını ve doğrudan uygulamadan veri toplayacağını varsayabiliriz. Yine de, mesajlaşma servisindeki hedeflenmiş reklamlar muhtemelen önümüzdeki yıl da bir yere varacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler