WhatsApp Üzerinden Kayıtlı Olmayan Numaraya Mesaj Gönderme

/ 15 Kasım 2018 / 505 / yorumsuz
WhatsApp Üzerinden Kayıtlı Olmayan Numaraya Mesaj Gönderme

WhatsApp Üzerinden Kayıtlı Olmayan Numaraya Mesaj Gönderme

 

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma ve görüşme uygulaması WhatsApp, ilk yayınlandığı günden bu yana epey yol kat etti. Farklı özellikler edinen ve şimdilerde görüntülü görüşme desteği dahi sunan uygulama, aynı zamanda kayıtlı olmayan numaralar ile iletişime geçmenizi de sağlıyor. Oldukça basit olan bu işlem için WhatsApp Web platformunu kullanmanız gerekiyor.

Kayıtlı Olmayan Numara ile İletişime Geçmek

 

Telefonunuza kaydetmek istemediğiniz bir numaraya WhatsApp üzerinden mesaj göndermeniz gerekirse WhatsApp Web platformu üzerinden anında bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tıkla sohbet et özelliği neticesinde rehberinizde kayıtlı olmayan bir numaraya WhatsApp üzerinden mesaj göndermeniz mümkün. Öncelikle Web platformuna erişmeniz ve burası üzerinden uygun sekmeye gitmeniz gerekiyor.

Uygun sekmeye gitmek için tarayıcı adresine belirli bir adresi girmelisiniz. Bu adres şu şekilde: http://api.whatsapp.com/send?phone=”buraya telefon numarası”

Bu adrese giderken telefon numarası yazan yere mesaj göndermek istediğiniz numarayı yazmanız gerekiyor. Tarayıcı adresine bu linki girdiğiniz takdirde uygun sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada mesaj göndermek istediğiniz numaraya dair size soru sorulan bir sayfa bulunacak. Bu sayfayı geçmeniz halinde mesaj yazmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Web Kullanımı

 

WhatsApp uygulamasını sadece akıllı telefonlar ile sınırlı tutmayan geliştirici ekip, masaüstü üzerinden mesajlaşmanıza da imkan tanıyor. WhatsApp Web adıyla anılan sistem, akıllı telefonunuza QR kod okutmanız halinde anında kullanılabiliyor. Böylelikle klavye üzerinden arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle mesajlaşmanız mümkün oluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.