Winrar ile dosya şifreleme nasıl yapılır?

/ 27 Ocak 2020 / 1.337 / yorumsuz
Winrar ile dosya şifreleme nasıl yapılır?

Bilgisayarınızda yer alan WinRar arşivlerini diğer kişilerin görmesini istemiyorsanız veya belli kişilere sunmak istiyorsanız. Bu arşivleri şirelemeniz gerekiyor. Bizlerde sizlere bugün rehber olacağız. 

Winrar uygulaması genel anlamda büyük boyutlu dosyaları küçültmek için yada paket halinde sunmak için kullandığımız bir uygulamadır. Bizler bu uygulamanın bize sunmuş olduğu şifreleme özelliğini bugün ele alacağız.

Bunun için arşiv yapacağımız dosyaları toplayın bir klasörde ve klasöre sağ tık yapıp Arşive Ekle diyin.

Daha sonra gördüğünüz gibi Winrar’ın sunduğu bazı özellikler var. Bizler şifreleme yapmak için üst kısımda Gelişmiş‘e tıklıyoruz. Daha sonra Parola ayarlar kısmına basalım.

Arşiv dosyasına bir şifre belirleyelim. Bunun için her iki alana doğru girin ve Tamam’a basın.

 

Sizlerde arşivi açanlara bir not bırakacaksanız eğer üst kısımda Açıklama sekmesine basıp elle açıklama girebilirsiniz.

 

Tüm bu adımlardan sonra Tamam butonuna basalım ve şifrelemeyi başlatalım.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.