Windows 10 Steam açılmıyor sorunu ve çözümü!

/ 28 Ocak 2020 / 8.710 / yorumsuz
Windows 10 Steam açılmıyor sorunu ve çözümü!

Steam tüm dünyanın en popüler olarak ilan ettiği dijital bir oyun mağazası olarak karşımıza çıkıyor. Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda ise Steam bazen takılıyor ve açılmıyor. Durum böyle olunca bizlerde sizlerin bu sıkıcı sorununu çözmek için bazı bilgileri vereceğiz. İşte detaylar…

Görev Yöneticisi Üzerinden Steam’i Sonlandırın

Windows 10 bilgisayarlarda Steam sorununu çözmek için görev yöneticisi üzerinden uygulamayı sollandıracaz ve yeniden çalıştıracağız.

  • İlk olarak “Ctrl + Shift + Esc” klavye kısayolu veya sağ tık yaparak görev yöneticisini açın.
  • Görev Yöneticisinin “İşlemler” sekmesinde bulunan Steam Client Bootstrapper’a tıklayın.
  • Steam Client Bootstrapper’ı seçtikten sonra Steam’i sonlandırmak için Görev Yöneticisi penceresinin sağ alt köşesinde bulunan “Görevi sonlandır” butonuna basın. Bu işlemin ardından Steam kapanacaktır.
  • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızı yeniden başlatmanızda fayda olacaktır.

Steam’in Önbelleğini Temizleyin

Bir diğer yöntem ise Windows 10 bilgisayarlarda Steam çalışmasına neden olan önbellek temizliğidir. Sizlerde önbelleği silerek Steam’ı düzgün bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • İlk önce Windows + R tuşu ile Çalıştır penceresini açın.
  • Açılan pencerede “steam://flushconfig” komutunu girin. Enter’a basın.
  • Daha sonra Steam hesabınıza giriş yapmanız istenecektir.
  • Steam hesabına giriş yaptıktan hemen sonra “İndirme Önbelleğini Temizle” penceresini göreceksiniz.
  • Bu pencerede Tamam demeniz gerekiyor.
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorundan kurtulun.

Steam’i Yeniden Yükleyin.

Tüm bunlara rağmen sorun çözülmüyorsa eğer, işletim sisteminize format atmak yerine Steam’ı tamamen kaldırın ve yeniden kurun. Bunun için Steam klasörünü açın “Steampapss” klasörünü farklı bir yere kopyalayın ve denetim masası üzerinden steamı kaldırın. Tekrar kurduktan sonra kopyaladığınız klasörü geri kopyalayın. Hepsi bu kadar.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz