YouTube Türkiye Temsilcisi Geliyor!

/ 19 Ocak 2021 / 2.630 / yorumsuz
YouTube Türkiye Temsilcisi Geliyor!

1 Milyonu aşan abonesi olan sosyal ağların ülkemizde ofis açma zorunluluğu getirilmişti. Çoğu ağdan bir açıklama gelmemişti ve birinci cezadan sonra ikincisi de gelmişti. Netflix ofis konusunda adım atı ve açacağını açıkladı. Şimdi ise YouTube’ dan açıklama geldi yakında ofis açılıyor. Temsilci için çalışmaların başladığı yönünde açıklama yapıldı. Aynı zamanda ifade özgürlüğü, bilgi erişiminde bağımsızlığı ve şeffaflığı koruyoruz açıklaması geldi.

YouTube Türkiye temsilci geliyor

Şirketin açıklamalarında faaliye gösterilen ülkelerin yasaları ve düzenlemelerine uymak için gerekli özeni gösteriiyoruz. İkinci cezalar kesildi ve sonrasında reklam yaptırımları geliyor. Zaten bu açıklamadan hemen sonra YouTube böyle bir karar aldığını duyurdu. Ülkedeki içerik ve kullanıcı üreticilerinin ne kadar önemli olduğunu bildiğini söyleyen YouTube’ un bu bilincle hareket ederek gerekli görülen temsilci sürecini başlattı.

5651 Sayılı kanunda yer alan önemli maddeler var ve yeni düzenlemeler gelir mi ilerleyen zamanlarda şekillenebilir. BTK tarafından bir açıklama geldi ve diğer ağlardan da bunu bekliyoruz cevabı verildi. Önemli bir şirketin bu kararı sevindirici ama diğerlerininde aynı hassasiyetle davranması bekleniyor. Ulaştırma Bakanı tarafından da resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz