Youtube geçerli zamana ait video URL kopyalama

/ 28 Kasım 2020 / 5.276 / yorumsuz
Youtube geçerli zamana ait video URL kopyalama

Merhabalar, bu konumuzda geçerli zamana ait video url kopyalama konusunda bilgi vereceğiz. Bununla ilgili şu şekilde konudan bahsetmek gerekirse;

How To Change YouTube URL 2016 - FAQ Tube - YouTube

Youtube de izlediğimiz uzun bir video da bir sahne hoşuma gitmişti, video yaklaşık 45 dakikalıktı ve 27 dakikanın 15 saniyesinde gerçekleşen bu sahneyi arkadaşıma atmak istedim arkadaşım bu videonun tamamını izlemek yerine 27:15 olarak yazılı olarak belirtim.
Bunun kısayolu olacağı aklıma gelmemişken sonrasında Youtube de o an için geçerli zamana ait video url kopyalayıp attım ve bunu rahatlıkla ileriye sardırmadan izledi.
Bizde bu özelliği herkesin yararlanması, faydalanması için bu yazımızda merak eden kullanıcılar için bilgi vermeye çalışacağız. Geçerli zamana ait video link adresi kopyalamak için yapmamız aslında çok kolaydır.

Youtube’da Geçerli Zamana Ait Video URLS’sinin Kopyalanması
Video içinde herhangi dakika saniye aralığında kaldığınız yerden devam etmek veya video içinde belirli zamandaki görüntüyü bir başkasına iletmek istediğinizde geçerli zamana ait video url kopyalama işlemini yapmak için o an video durdurun ve video üzerine gelerek faremizin sağ tuşuna bastığınızda bir pencere açılacaktır.

Yukarıda örnek resimde de görüldüğü gibi videonun belirli bir zaman aralığından başlatmak için link adresini kopyalıyoruz.
Bunu kopyaladığımız da link adresi “https://youtu.be/jDtMqlxk1K4?t=92” şeklinde görülecektir. Bu videonun asıl link adresi “https://youtu.be/jDtMqlxk1K4” şeklindedir. Yani bu videomuzu 1:32 dakikasından başlatacağız.
Kısaca Youtube geçerli zamana ait video URL’sini kopyalama özelliği nedir, ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz