Android 11 (Android R) Yenilikler Neler Olacak?

/ 5 Aralık 2019 / 40.810 / 1 Yorum
Android 11 (Android R) Yenilikler Neler Olacak?

Android 11: Google’ın yeni büyük güncellemesinden ne bekleyebiliriz?

Android 10 hala birçok kullanıcı için uzak bir hayal olsa da, Google’daki geliştiricilerin zaten Android 11’de çalıştıkları kaçınılmaz. Yeni yazılım 2020’de, muhtemelen yaz sonunda resmen piyasaya sürülecek. yol haritası ve yaklaşmakta olan özelliklerden bazıları hakkında fikir.

Android 11 ne zaman piyasaya sürülecek?

Evet, Android 10’un üç aydır resmi olduğunu ve sınırlı sayıda cihazda kullanılabileceğini göz önüne alarak Android 11’in yayımlanma tarihi hakkında konuşmak için henüz erken. Google, marka üreticileri ve operatörler Android 10 güncellemesinin yayınlanması için çalışırken, Android 11 hakkında tahminde bulunmaya başlayabiliriz.

Android 10: Her akıllı telefon Google güncellemesi almak için onaylandı

2020 ilkbaharına kadar zaman alacağız, sonunda Android 11’in ilk beta sürümüyle başa çıkacağız ve muhtemelen yeni işletim sisteminin bazı özelliklerinin olacağı Mayıs’taki Google I / O döneminde gösterilen. Google, son ürün yazılımı Ağustos ve Eylül ayları arasında yetkilendirilene kadar daha birkaç tam beta sürümü daha yayınlayacak.

Google Pixel akıllı telefonlara ( Piksel 2 , Piksel 2 XL , Piksel 3 , Piksel 3 XL , Piksel 3a , Piksel 3a XL, Piksel 4 , Piksel 4 XL ) ek olarak, seçilen cihazların bir listesi de beta test programının bir parçası olacaktır. (Muhtemelen beta 3’ten itibaren) final versiyonunun geliştirilmesine yardımcı olmak için.

Yeni, sızdırılmış Android 11 özellikleri

Android 11, Android 10’a dahil olmayan yeni özellikleri entegre edecek. Her zaman olduğu gibi, yazılımın son versiyonunun Android 11’e entegre edilmiş yeni özellikleri deneyimlemesini beklemeniz gerekecek. Son aylarda kesinlikle bize izin verecek söylentiler olacak. Google’ın yeni Android güncellemesi hakkında bir fikir edinmek için.

Kapsamlı Depolama

Bu özellik Android 10’un bir parçası olmalıydı, ancak Google Android’de kullanıma sunmadan ve bekleme moduna geçirmeden önce biraz daha zaman ayırmaya karar verdi. Kapsamlı Depolama, bellek okuma ve gizlilik hızını optimize etmeyi amaçlar. Bu ne anlama geliyor? Uygulama tarafından, kullanıcının izin vermek zorunda kalmadan herhangi bir dosyayı okuyup üzerine yazabileceği, uygulama tarafından oluşturulan dosyalara adanmış ikinci bir klasör oluşturma. Bu alanın harici uygulamalar tarafından erişilebilir olmadığını, yalnızca ilgili uygulamaya erişilebildiğini bilmek önemlidir. Bu, gizlilik ve güvenliğe odaklanan bir özelliktir, ancak aynı zamanda dosyaları okuma işlemini de daha hızlı hale getirecektir.

Uçak ve Bluetooth modları

Göre XDA geliştiricileri ‘ekibi, Android 11’in yeni özellikler işletim sistemi birinin kaynak kodunda Bluetooth otomatik uçak modunda devre dışı bırakılmayacaktır hangi ilgili olabilir. Bu büyük bir haber değil ama uçakla seyahat etmeye ve müzik dinlemek için Bluetooth kullanmaya alışkın olanlar bunu takdir edecektir.

Genişletilmiş ekran görüntüleri

Android 11, üçüncü taraf uygulamalara güvenmek zorunda kalmadan genişletilmiş ekran görüntüleri yakalamanıza doğal olarak izin verebilir. Bu durumda kararsızlık, doğrudan Google ekibinin mühendislerinden Dave Burke’ün tweet’inden geliyor. Bu özellik aslında bazı cihazlarda bulunur, ancak Android 11 onu yerel yapabilir.

Android Beam Alternatif

Android Beam , NFC kullanarak bir cihazdan diğerine dosya aktarmanıza izin verdi . Bu, kullanıcılar arasında özellikle popüler bir özellik olmamıştı ve markaların kendileri tarafından uyguladıkları çözümleri göz önüne alarak, pek çoğunun bunu özleyeceğini düşünmüyorum, ancak Google Android 11’de daha etkili bir alternatif sunmaya karar verirse kötü olmaz.

Android 11’de hangi özellikleri bulmayı umuyorsunuz ve Google’ın ne uygulamasını istiyorsunuz? Fikirlerinizi bu yazının altındaki yorumlar bölümünde paylaşın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Yorum yaz

Android 11 (Android R) Yenilikler Neler Olacak? (1 Yorum)