Android 11 Beta Güncellemesi Geldi!

/ 14 Haziran 2020 / 49.557 / yorumsuz
Android 11 Beta Güncellemesi Geldi!

Android cihazlar için beklenen beta güncellemesi indirilmeye açıldı. Şu an için sadece Pixel kullanıcılarına açılan Android 11 beta güncellemesi ile yayında. Bu haberimizde ise sizlere Android 11 beta sürümü ile gelen yenilikler hakkında bilgi vereceğiz.

Google, Pixel telefon kullanıcılarını unutmadı ve Andorid 11 beta sürümünü yayınladı. Android 11, çok fazla yeni özelliğe sahip olmasa da iyi kullanıcı deneyimi sunuyor. Google, Android 11 beta güncellemesini üç kısma ayırdı. Bunlar; Kişiler, Kontroller ve Gizlilik. Google tarafından Android hakkında yapılan paylaşımda “Android’i daha fazla kullanıcı merkezli ve etkileyici hale getiriyoruz, telefonlarımızda konuşma şeklini yeniden tasarlıyoruz ve hayatınızdaki en önemli kişileri tanıyabilen ve önceliklendirebilen bir işletim sistemi yapıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Konuşmalar özelliği bildirim alanının üst kısmında olan özel bölümde yer alır. Bu özellik sayesinde konuşmayı baloncuk olarak açma, ana ekranda konuşma kısayolu oluşturma ya da çok önemli olmayan bir mesaj için hatırlatma ayarlama şeklinde özellikleri bulunmaktadır.

Sesli erişim kısmında ise Google Asistan kullanılarak telefonlar tamamen ses ile kontrol eden kullanıcılar bulunmaktadır. Yeni ses deneyiminin daha da güzel olduğunu sizlerle paylaşabiliriz.

Cihaz kontrolü, Android 11 beta güncellemesini daha da fazla kontrollü hale getiriyor. Cihaz kontrolleri gelen güncelleme ile daha da hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

Medya kontrolü, Android 11 beta medya kontrollerini güncelliyor. Cihaz değiştirmeleri daha da hızlı ve basit bir şekilde gerçekleşiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz