Android Sistem Güncellemesi

/ 10 Mayıs 2021 / 882 / yorumsuz
Android Sistem Güncellemesi

Konu akıllı cihazlara geldiğinde ne zaman güncelleme alacağı pekte kesin bir şekilde bilinmiyor. Bu durumda ne zaman güncelleme alacağına dair bir fikrimizde olmuyor ancak bir o kadar da merak ediyoruz. peki bunu nasıl anlayabiliriz?

General Mobile'dan yeni güncelleme | Turcomoney

-Ayarlar uygulamasını açın.
-Hakkında menüsüne girin.
-Yazılım Güncellemeleri isimli sekmeye tıklayın.
-Güncellemeleri Kontrol Et butonuna basın.

Bu adımlarla yeni bir güncelleme olup olmadığını anlayabiliriz. Peki yeni güncelleme android 11 sürümü hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz?
Açık konuşmak gerekirse Android 10 kadar heyecan verici bir durum söz konusu değil ancak birtakım iyileştirmeler mevcut. En önemli yenilik ise dahili ekran kaydı. Bu özellik aslında bazı telefon markalarına önceden verilmiş olsa da bazı telefonlarda yoktu ancak yeni sürüm ile artık android kullanıcıları da bu özelliğe sahip. Android 11 ile birlikte bildirimler ve konuşmalar birbirinden ayrılıyor. Bu sayede önemli içeriklere daha çabuk ve kolay bir şekilde ayrıcalıklı olarak ulaşılıyor. Eğer akıllı ev teknolojisine sizlerde sahipseniz, android 11 sizin için. Güç düğmesine uzun basarak özel bir menüye erişebilecek, evinizdeki medya ürünlerini çok daha kolay bir şekilde kontrol edebileceksiniz.

Android işletim sistemindeki güncellemeleri iptal etmek - digibakers.com

Ve android 11 ile alışkanlıklarınızı kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. örnek verecek olursak her sabah uyku düzeninizi takip edebilirsiniz. İşletim sistemi bunu algılayacak ve her sabah bunu ekranınıza taşıyacak. Apple’da olduğu gibi google’da gizliliğe önem veriyor. Buna ithafen Android 11 uygulamaların (kamera ya da mikrofon gibi) araçlara ‘her zaman’ ya da ‘yalnızca uygulamayı kullanırken’ erişmesine izin verecek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz