Android Oreo’daki Bildirimlerinizi Nasıl Ertelersiniz?

/ 10 Kasım 2018 / 1.400 / yorumsuz
Android Oreo’daki Bildirimlerinizi Nasıl Ertelersiniz?

Android Oreo’daki bildirimler nasıl ertelenir?

 

Hepimiz birkaç saat boyunca telefonumuzu gözetimsiz bir şekilde bıraktığımızda özellikle şarjda ve Wi-Fi bağlantısında olduğumuzda telefon otomatik güncelleme yapar. Fakat acı olan şudur ki uzun süre gözetimsiz bıraktığınızda şarj halinde değilken de bunu yapar. İş yerinde yada dışarıda bir yerlerdeyseniz şarj durumu ile alakalı veya acil kullanmanız gerektiğinde kullanamıyorsanız  muzdarip olursunuz. Neyse ki bunun bir çözümü var.

Android 8.0 Oreo bize bu en yaygın sorunu engellemenin bir yolunu sunuyor : Bildirim Erteleme. Şimdi, geçici olarak kaybolacak uyarı gruplarını ayarlayabilir ve daha fazla zamana sahip olduğunuzda tekrar yüzeye çıkmalarını sağlayabilirsiniz. (Ya da sadece onları tekrar erteleyebilirsiniz – bu size kalmış).

Bildirimleri nasıl ertelerim?

 

1. Bildirim gölgesini aşağı çekin.
2. Ertelemek istediğiniz bildirimi belirleyin ve bildirimi tamamen iptal etmek için yeterince uzağa gitmeden yavaşça sağa kaydırın. Saati gördüğünüzde durun ve vites simgeleri solda görünür.
3. Saat simgesine basın .
4. Varsayılan erteleme süresi bir saat olacak, fakat eğer uzunluğuna dokunun , 15 dakika, 30 dakika, ya da iki saat değiştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz