Android Oreo ile Root olmadan temaları değiştirebilirsiniz

/ 23 Eylül 2018 / 2.311 / yorumsuz
Android Oreo ile Root olmadan temaları değiştirebilirsiniz

Android Oreo ile  temalarI nasıl değiştirebilirsin?

 

Kullanıcıların Android‘i sevmesinin başlıca nedenlerinden biri, akıllı telefonlarını, başlatıcıdan, simgelerin görünümüne, tam bir tema değişikliğine kadar özelleştirebilmeleridir. Bu tür bir kişiselleştirme, Android 8.0 Oreo ile yeni bir seviyeye ulaşıyor , şu andan itibaren cihazı rootlamanız bile gerekmiyor!

Şu anda, telefonunuzu temalar kullanarak özelleştirmek istiyorsanız, özel ROM izinlerini köklendirmeniz ve kullanmanız yada üreticinin UI‘sine yerleşik işlevle gelen bir telefonun olması gerekir.Şimdi temaları uygulamak için Android Oreo‘yu (rootsuz) kullanmanın bir yolu var.

Overlay Manager Service (OMS), Sony Marsh‘ın temalı motoru olan ve Android‘de 6.0 Marshmallow’dan bu yana entegre edilen RRO (Runtime Resource Overlay) adlı oyun motorundan çıktı. Geliştiriciler kök olmadan Oreo‘da tema yapabilmeleri OMS sayesinde diye açıklama yaptı.

 

 

Akılda tutulması gereken iki dezavantaj vardır. Öncelikle, telefonunuzu PC‘nize takmanız, bir PC uygulaması kurmanız ve Telefonunuz için Substratum‘u Play Store’dan almanız gerekir . İkinci olarak, telefonunuzu kapatıp tekrar açtığınızda, yaptığınız değişiklikleri kaybedersiniz. Bu uygulama yöntemi normal olarak yeniden başlatma veya yeniden başlatma işlemleriyle gerçekleşmez.

Bu iki küçük dezavantaj, bazılarını rootsuz temaları denemekten alıkoyabilir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz