Google Android Akıllı Telefonların Pil Ayarları Yanlışlıkla Değişti

/ 25 Eylül 2018 / 1.257 / yorumsuz
Google Android Akıllı Telefonların Pil Ayarları Yanlışlıkla Değişti

Google Android Akıllı Telefonların Pil Ayarları Yanlışlıkla Değişti

Android işletim sistemini kullanan cihazların pil ayarları Google tarafından yanlışlıkla değiştirildi. Android işletim sistemine sahip olan cihazları kullanan kişiler Google tarafından dağıtılan güncelleme sonrasında cihazlarında bir sorun oluştuğunu iddia etti. Sorunların kaynağı ise Android Pie işletim sistemi ile bazı cihazlarda pil tasarrufu özelliğini uzaktan etkinleştirmesi olarak açıklanıyor.

Dâhili Test Yanlışlıkla Dağıtıldı!

Şirket tarafından yapılan açıklamada sorunun dâhili olarak yapılacak testin bir hata sonucunda belirlenen test grubu üyelerin dışındaki kullanıcılara da dağıtılması olarak gösterildi. Pixel grubu tarafından Reddit üzerinden yapılan açıklama ile durum duyurulmuş ve söz konusu hata nedeni ile pil tasarrufu özelliğinin uzaktan etkin hale getirildiği açıklanmıştı. Yapılan müdahale aslında göreceli olarak son derece faydalı. Ancak bu özelliği kullanmak istemeyen kişilerin telefonunun ayar bölümünden pil tasarruf ayarlarını kontrol etmeleri gerekiyor.

Hangi Cihazlar Etkilendi?

Yapılan açıklamaya göre söz konusu hatadan en fazla etkilenen cihazlar Android Pie işletim sistemi yüklü olan Google Pixel cihazlar oldu. Bu cihazlara ek olarak OnePlus 6, Essential Phone ve Nokia 7+ cihazlarda yapılan yanlık güncelleme dağıtımı nedeni ile olumsuz etkilendi. Etkilenen cihazları kullanan kişilerin ya da cihazlarının bu durumdan etkilendiğinden şüphelenen kişilerin tek yapmaları gereken ise ayarlar bölümünden pil bölümüne girmesi. Buradan ise pil tasarruf özelliği ayarının tekrar gözden geçirilmesi yeterli oluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz