Android RAMPage Açığı Nedir?

/ 25 Temmuz 2018 / 741 / yorumsuz
Android RAMPage Açığı Nedir?

Android RAMPage Açığı Nedir?

Android işletim sistemi dünya çapında kullanıcı sayısını her geçen gün arttırmaya devam ederken Google yeni mecralara açılmaya devam ediyor. İlk olarak akıllı cep telefonları için geliştirilen işletim sistemi ilk olarak tabletlere ardından da akıllı televizyonlara entegre edilmişti. Akıllı olarak kabul edilen her türlü teknolojik cihaza uygulanabilen Android işletim sistemi açık kaynaklı bir yazılım olması nedeni ile sürekli virüs saldırılarına da maruz kalıyor.

Yeni Bir Android Güvenlik Açığı Keşfedildi

Android işletim sistemi çok kullanılması ve güvenlik zafiyetleri bulunması nedeni ile sık sık güvenlik açıkları ile de gündeme geliyor. Sık sık hata mesajları ile sorunlar yaşayan sistemde sıklıkla ortaya çıkanlardan biride Android RAMPage açığı olarak kabul ediliyor. Bu sorunu yaşayan kişilerde DRAM sıkıntısı ortaya çıkmaktadır.

DRAM Sorunu Nedir?

En yaygın olarak görülen Android RAMPage açığı olarak kabul edilen DRAM sorunu daha ziyade bir ROOT istismarı olarak tabir edilmektedir. Yapılan ilk araştırmalar sonucunda bir üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışan bilim adamları tarafından oluşturulan virüs saldırısı olduğu tespit edilmiştir. Aslında sorun araştırma tezi olarak oluşturulan virüsten kaynaklanmakta olup bu virüs sorununun çözümü de aynı ekip tarafından yayımlanarak kişilerin bu virüsten olumsuz etkilenmelerinin önüne geçilmiştir. Android henüz konu hakkında açıklama yapmazken Android’in bu güvenlik açığını henüz tespit edemediği ve bu nedenle konu hakkında açıklama yapmadığı iddia edildi.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.