Android Telefonum 32 Bit Veya 64 Bit Mi Nasıl Öğrenirim?

/ 12 Ekim 2020 / 31.235 / yorumsuz
Android Telefonum 32 Bit Veya 64 Bit Mi Nasıl Öğrenirim?

Bu yazımızda android işletim sistemli telefonlarınızı kaç bit olduğunu nasıl öğreneceğinizi anlatacağım.
Bilgisayarlarda olduğu gibi telefonlarda da günümüzde yeni teknolojinin getirdiği üst performanslar nedeniyle donanımların yeterli gelmesi amaçlı ve daha iyi hizmet sunabilmesi için 32 bit veya 64 bit destekleyecek şekilde üretimi yapılmaktadır. Sizde kendi Android telefonlarınız kaç bit olduğunu merak ediyor ve bunu öğrenmek istiyorsanız aşağıda vereceğimiz yöntemle cihazınızın kaç bit desteklediğini öğrenebilirsiniz.

Android Telefonum Kaç Bit?
Bunun için üçüncü parti yazılım ile cihazımızın kaç bit olduğunu öğreneceğiz. Bunun için ‘https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antutu.ABenchMark&hl=tr’ yazılımı telefonumuza indirmeliyiz. Daha sonra uygulamayı çalıştıracağız. Antutu Benchmark Apk uygulaması çalıştırdıktan sonra İNFO kısmı üzerinden telefonun kaç bit olduğunu bulmak kolay olacaktır. Aynı zamanda bu telefonda işlemci modeli, çekirdek sayısı ve frekans verilerini de bulabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.