Android Temmuz Güvenlik Güncellemesi Yayımlandı

/ 11 Temmuz 2018 / 621 / yorumsuz
Android Temmuz Güvenlik Güncellemesi Yayımlandı

Android Temmuz Güvenlik Güncellemesi Yayımlandı

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olmasının yanı sıra en çok saldırılara maruz kalan işletim sistemi de olan Android işletim sistemi için yeni güvenlik güncellemesi yayımlandı. Google tarafından yayımlanan Temmuz güvenlik güncellemesi ile beraber 43 güvenlik açığının da giderildiği açıklandı. Google yayımlamış olduğu güvenlik güncellemesi ile kapatılan 43 açıktan hiçbir Android kullanıcısının olumsuz etkilenmediğini açıkladı.

Hata Düzeltmeleri De Yapıldı

Android işletim sisteminin geliştiricisi olan Google tarafından 2 Temmuz 2018 Pazartesi günü yayımlanan yeni güncelleme ile beraber hem güvenlik açıkları kapandı hem de hata düzeltmeleri gerçekleştirilmiş oldu. Android Temmuz Güvenlik Güncellemesi alan cihazlarda hem açıklar kapatıldı hem de hata kodları tamir edildi. Güncelleme ilk etapta Google tarafından üretilen Google Pixel ve Nexus cihazlara verildi.

Güncelleme Cihazlara Ne Zaman Gelecek?

Yayımlanan yeni Temmuz güvenlik güncellemesi ilk olarak Google tarafından kendi cihazlarına dağıtıldı. Google Pixel ve Googel Nexus cihazlara gelen güncelleme için ne yazık ki diğer markalı cep telefonu kullanıcılarının biraz daha beklemeleri gerekiyor. Çünkü telefon markaları gelen yeni güncellemeleri kendileri dağıtıyor ve bu da her marka için farklı bir süre beklenmesini gerektiriyor. Bazı markalar yeni güncellemeleri çok daha hızlı bir şekilde yayımlarken bazı markalarda bekleme süreleri oldukça uzayabiliyor. Dağıtılacak olan yeni güncelleme 43 güvenlik açığını kapatırken aynı zamanda 26 ayrı düzeltmeyi de barındırıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.