Sony Xperia Kullanıcılarına Android P Müjdesi Geldi

/ 29 Ağustos 2018 / 1.491 / yorumsuz
Sony Xperia Kullanıcılarına Android P Müjdesi Geldi

Sony Xperia Kullanıcılarına Android P Müjdesi Geldi

Android işletim sisteminin en yeni sürümü olan Android Pie kullanıma sunuldu. Yeni işletim sistemi beraberinde yeni pek çok özelliği kullanıma sunarken Android Pie alacak cihazlar da merak konusu oldu. Akıllı cep telefonu sektörünün en büyük markalarından biri olan Sony Android Pie güncellemesi vereceği cihazları açıklamaya devam ediyor. Bunlardan biride Sony Xperia modeli oldu.

1 Ay İçerisinde Sony Xperia Modeline Android 9.0 Güncellemesi Dağıtılmaya Başlanacak

Diğer cep telefonu markalarına oranla yeni işletim sistemi güncellemelerini çok daha hızlı dağıtması ile bilinen Sony Android Pie güncellemesi ile bu unvanı ne kadar hak ettiğini gözler önüne serdi. Sony Xperia modelleri arasında yer alan 6 modele ilk etapta son Android güncellemesi dağıtılacak. Markanın ilk etapta 2018 ve 2017 yıllarında satışa sunduğu 6 modele güncellemeyi öncelikli olarak dağıtmayı planladığı öğrenildi.

Hangi Sony Xperia Modelleri Güncelleme Alacak?

Marka tarafından açıklanan ilk listede Sony Xperia XZ1 Compact, Sony Xperia XZ1, Sony Xperia XZ Premium, Sony Xperia XZ2, Sony Xperia XZ2 Compact ve Sony Xperia XZ2 Premium modellerinin Android Pie güncellemesi alacağı ilan edildi. Marka güncellemeyi Eylül ayı itibari ile dağıtmaya başlayacak ve bu modellere Kasım ayı sonuna kadar tüm modellere güncelleme dağıtılmış olacak. Ancak diğer seri ve modellere güncellemenin ne zaman dağıtılacağına dair bir açıklama yapılmadı.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz