Android’lerde Aşırı Isınma Sorunu

/ 12 Mayıs 2021 / 777 / yorumsuz
Android’lerde Aşırı Isınma Sorunu

Özellikle yoğun işlem gücü gerektiren anlarda cihazlar çok fazla ısınır ve bu durum can sıkıcı olabiliyor. Hatta zaman zaman cihazların bu sebepten ötürü kastığı bile görülmüştür. Genellikle görülen sıkıntılar ise;
-Yoğun İşlem Gücü Gerektiren Uygulamalar ve Oyunlar
-Çeşitli Yazılımsal Sorunlar ve Virüsler
-Batarya ya da Şarj Adaptörü Sorunları
-Yoğun Kamera Kullanımı
-Hava Girişlerini Kapatan Kılıf
Yüksek Hava Sıcaklığı şeklinde sıralanmıştır. Peki bu sorunun çözümleri nelerdir?

Telefon neden ısınır? - Teknoloji Haberleri

Yüksek grafik performansına sahip oyunlar oynuyorsanız cihazınız fazla ısınır ve rahatsız eder. Aynı zamanda çeşitli yazılımsal sorunlarda cihazın fazla ısınmasına yol açar. Kullandığınız cihazlar hızlı şarj özelliğine sahipse ısınma sorunundan kaçmanız mümkün değildir. Eğer sorun şarj adaptörü ile ilgili ise bataryanızı değiştirebilirsiniz.

Aşırı Isınan Android Telefonları Soğutmak İçin İpuçları - Technopat

Çok fazla kamera kullanan biriyseniz bu da cihazınızın fazla ısınmasına yol açacaktır. Şaşırtıcı olsa dahi kullandığınız kılıf bile telefonunuzun ısınmasına yol açıyor. Bu gibi durumlarda kılıf takmamayı ya da lisanslı bir kılıf kullanmayı düşünebilirsiniz. Ekstra olarak sıcak ortamlarda telefonunuzun ısınmasına yol açar.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz