Android Telefonum Açılırken Donuyor, Ne Yapmalıyım?

/ 11 Mayıs 2021 / 690 / yorumsuz
Android Telefonum Açılırken Donuyor, Ne Yapmalıyım?

Sorunun kaynağını direkt olarak belirleyemesekte sürekli donan android cihazlar, can sıkıcı olabiliyor. Bu gibi durumlarda telefonu sıfırlamak ya da telefona formata atmak yeterli gelmeyebiliyor. peki böyle bir durumda yapmamız gereken şey nedir?

Android 11 alacak telefonlar hangileri? Sizin telefon da listede var mı?

Öncelikle yapacağımız şey sorunun kaynağını belirlemek olacaktır. Eğer cihazınızda çok fazla depolama alanı kaplayan uygulamalar, fotoğraflar, videolar vs. var ise, bunların bir kısmını ya başka cihaza aktarın ya da silin. En azından depolama alanınızın yüzde yirmisi boş olursa çok çok iyi olur. Şaşıracağınız bir durum ama bataryanız eskidiği zamanda bu gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda cihazın şarj durumunu da etkiler. Performans tarafında da, şarj tarafından da artış görebilmek adına bataryayı değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Ucuz ve Kaliteli Android Telefonlar 2020 - TeknoThor

Android cihazların en güzel yönü onları özelleştirebilmemizdir. Sabit çalışmayan yazılımlar cihazın performansını düşürebilir. Bu nedenle Stock ROM’a geçiş yapmayı düşünebilirsiniz. bazı uygulamalar da cihazın çalışmasını büyük ölçüde etkiler. Bu durumda cihazı sıfırlamanızı öneririz. Aynı zamanda telefon kurcalayıcılarında en çok karşılaştığı sorun olan performans düşüklüğü, bilinçsizce yapılan değişikliklerden meydana gelebilir. Buna dikkat edelim. Ve cihazın teknik özelliklerini bilerek hareket etmekte fayda var. Android için büyük boyutlu dosyaları indirmek zordur ve bu durumlarda cihazın performansı etkilenebilir.

Bu ifadeleri dikkate alarak telefonumuzu kullanmak, inanın sizin yararınıza olacaktır ancak aksini yapmaya devam etmek cebinize zarardan başka birşey değildir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz