Android’de Şifreleri Nasıl Kaldırırız?

/ 14 Mart 2021 / 1.560 / yorumsuz
Android’de Şifreleri Nasıl Kaldırırız?

Günümüzde hemen hemen herkes telefonlarına şifre koymayı tercih ediyor. Kimisi PIN koyarken kimisi şifre koyuyor. Bu sayede telefondaki verilerimizin bizim dışında birilerinin eline geçmediğine dair kendimizi güvende hissediyoruz. Ancak bazen kullandığımız şifreyi unutmuş olabiliriz. Eğer sizde unutanlardansanız yazımızı okumaya devam edin.

android şifre kaldırma ile ilgili görsel sonucu

Verilerimizi korumak adına cihazlarımızda her zaman bir şifre mutlaka vardır. Ancak bazen bu oluşturduğumuz şifreleri unutabiliriz. Peki unuttuğumuz şifreleri nasıl kaldırırız?
-Cihazınızı kapatın.
-Recovery Mode ekranına giriş yapın.
-Ses tuşları ile Factory Reset seçeneğine gelin.
-Güç tuşu ile onaylayın.

Yukarıda yazanları yapabilmeniz için telefonun donanım tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. Ancak her cihaz birbirinden farklı olduğu için hangi tuşlarla Recovery Mode’a geçiş yapılıyor, internetten mutlaka bakın. Artık şifrenizi unuttuğunuzda paniğe kapılmadan kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz