Bir video MP4’e nasıl dönüştürülür?

/ 20 Ekim 2018 / 647 / yorumsuz
Bir video MP4’e nasıl dönüştürülür?

 

Video mp4’e nasıl dönüştürülür?

Video dönüştürme işlemi oldukça basittir. Tek yapamanız gereken dönüştürücü programı kullanmak. Sizlere Freemake tercihimizle yardımcı olacağız. Freemake esasen diğer dönüştürücülerle benzer kullanıma sahip bir program ve işlevi oldukça anlaşılır.

Süreç tüm dönüştürücülerle benzerdir, fakat burada Freemake kullanıyoruz. Esasen, dönüştürmek istediğiniz videoyu seçin, bir aygıt ön ayarını veya video formatını seçin, dönüştürülen video için bir dosya adı ve konum verin ve ‘Dönüştür‘ düğmesine basın.

Videonun uzunluğuna ve donanımınıza bağlı olarak, dönüşüm işlemi birkaç saniyeden bir saate kadar sürebilir.

1. Freemake‘i indirin ve seçim yapıldığında Özel kurulum‘u seçin. İsteğe bağlı yazılımı isteğe bağlı yazılımdan kaldırın, çünkü Freemake otomatik yüklemeyi seçerseniz yüklü olan ekstra şeylerle birlikte gelir.

2. İstendiğinde uygulamayı başlatın ve + Video düğmesini tıklayın ve dönüştürmek istediğiniz videoya gidin. (Bir .AVI dosyası seçtiğinizi düşünelim).

3. En alttaki “MP4” düğmesine tıklayın, Dönüştürülmüş videoyu kaydetmek için bir isim ve konum seçmek için … düğmesine tıklayabilirsiniz.

4. Bu noktada, mavi Dönüştür düğmesini tıklayabilirsiniz. Fakat videoda herhangi bir değişiklik yapmak isterseniz,  üst taraftaki mavi renkli dişli simgesini tıklayabilirsiniz.

5. Önünüze gelecek pencerede çözünürlüğü, video kodekini  farklı diğer ayarları değiştire bilirsiniz.

6. Videoyu MP4‘e dönüştürmek için Tamam‘a tıklayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler