BlackBerry 2 Yeni Klavyesiz Telefon İle Huzurlarınızda

/ 11 Ağustos 2018 / 813 / yorumsuz
BlackBerry 2 Yeni Klavyesiz Telefon İle Huzurlarınızda

BlackBerry 2 Yeni Klavyesiz Telefon İle Huzurlarınızda

Kendisine has klavyeye sahip olan cep telefonu modelleri ile ünlenen BlackBerry büyük bir ilke imza attı ve akıllı telefon sektörünü etkisi altına alan klavyesiz telefon akımına dâhil oldu. Kanadalı cep telefonu markası BlackBerry 2 klavyesiz telefon modeli tanıtımı gerçekleştirdi.

İflasa Yaklaşması Kararda Etkili Oldu

Kanadalı şirketin klavyesiz telefon üretimi konusunda karar verme sürecinde oldukça zorlandığı ancak 2 sene önce iflasa yaklaşmalarının ardından bu kararı almak zorunda kaldıkları iddia edildi. İlk olarak işletim sistemi değişikliği yapan ve Android işletim sistemine geçiş yapan BlackBerry bu sefer daha radikal bir adım attı ve klavyesiz telefon modeli ile müşterilerini şaşırttı.

2 Yeni Modelin Tanıtımı Hindistan’da Yapıldı

BlackBerry bundan bir önce tanıttığı telefonunda yeniden klavye kullanmış bu da klavyesiz telefon kullanımından vazgeçtiği yorumlarına neden olmuştu. Ancak son tanıtılan telefonda yeniden klavyenin ortadan kaldırıldığı görüldü. Android 8.1 işletim sisteminin kullanıldığı ve 16 MP selfie kameraya yer verilen cihazlardan ilki BlackBerry Evolve olarak isimlendirilirken ikinci cihaz ise BlackBerry Evolve X ismi ile tanıtıldı.

BlackBerry Evolve 4G RAM ve 64 GB depolama alanı kullanırken BlackBerry Evolve X modelinde ise 6 GB RAM ve 64 GB depolama alanı bulunuyor. Şirket her iki telefonun tanıtımını da Hindistan’da düzenlediği özel bir etkinlik ile gerçekleştirdi. BlackBerry Evolve bu ay sonuna kadar 365 dolar fiyat ile BlackBerry Evolve X ise en geç Eylül ayı başına kadar 510 dolarla satışta olacak.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.