Bu mesajın gönderimi iptal edildi yazısı ne anlam içerir?

/ 24 Şubat 2019 / 2.171 / yorumsuz
Bu mesajın gönderimi iptal edildi yazısı ne anlam içerir?

Instagram üzerinden bu mesajın gönderimi iptal edildi yazısını alıyorsanız ve ne olduğunu merak ediyorsanız bu yazımızda bu durumu açıklayacağız.

Birçok sosyal medya platformunda moda olan bu durum yani mesajı geri çekme özelliği atılan mesajın silindiği işaretidir. Yanlış gönderilen mesajları geri çektiğiniz zaman da bildirim yine aynı şekilde gitmektedir ve sadece attığınız mesaj görünmez. Instagram üzerinden attığınız mesajı silmek istiyorsanız ve nasıl sileceğinizi bilmiyorsanız bu durumu kısaca anlatalım.

İlk olarak mesaj bölümüne giriniz ardından silmek istediğiniz mesajın üzerine geçin ve o mesaja basılı tuttuğunuz zaman karşınıza menü açılacaktır. Menüde bulunan gönderimi iptal et butonuna basınız. İşlemi kısa sürede tamamlarsınız ve böylece mesaj gönderimi iptal edilmiş olur.

Karşı taraftan da böyle bir mesaj alıyorsanız mesaj gönderimi iptal edilmiş demektir. Yanlışlıkla atılan ya da atıp da sonradan pişman olduğunuz uygulamaları bu şekilde kaldırabilirsiniz. Ancak geçmişte olan mesajları diğer sosyal ağ platformundan silemiyorsunuz. Hatta Facebook mesaj gönderimi iptal etme süreniz 10 dakika ve önceki mesajları silemiyorsunuz.

WhatsApp mesaj silme özelliği yine aynı şekilde önceki mesajları iptal edemiyor ve o an attığınız resim ya da mesajı geri çekebiliyorsunuz. Fakat Instagram uygulamasında böyle bir sıkıntı yoktur, attığınız mesajı zaman geçse de silebiliyorsunuz. Sadece mesaj değil bu duruma video, görüntü de dâhil olmaktadır. Mesaj gönderimini iptal ederek attığınız mesajı kaldırmış olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.