Google Drive Android Güncellemesiyle Gelen Yenilikler Neler?

/ 29 Kasım 2018 / 939 / yorumsuz
Google Drive Android Güncellemesiyle Gelen Yenilikler Neler?

Google Drive Android Güncellemesiyle Gelen Yenilikler Neler?

 

Bilindiği üzere Google Drive Google tarafından sunulan bir yedekleme hizmetidir. Özellikle akıllı telefonlarımızın yedeklemelerini yapan önemli bir uygulamadır. Yakın bir zamanda Google Drive güncelleme yayınladı. Tabi bize düşen görev de Google Drive yeniliklerini sizlere sunmak olacak!

Google Drive verdiği hizmeti daha da kaliteli bir hale getirmek için kullanıcılarına sürekli olarak iyileştirme adı altında güncellemeler gönderiyor. Son güncelleme ile kullanıcıların yedeklemelerde tarih tarafında bir yenilik getirdiği gözlemleniyor.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların arızalanması veya çeşitli nedenlerden dolayı kullanılamaz hale geldiği zaman tüm verilerin telefonla birlikte gitmesine izin vermek istemeyen Google Drive cihazdaki tüm verileri kişilerin iznine göre yedekleyebiliyor.

 

Telefonun Şarjda Kalmasına Gerek Yok

 

 

 

Google Drive önceden yedekleme hizmetini aktif edebilmek için telefonunuzun hem şarjda olmasını istiyor, hem de kablosuz bir ağa bağlı olması neticesinde her iki işlemi tamamlayan kişilerin verilerini yedekleyebiliyordu. Yeni Google Drive güncellemesi ile artık bu iki işleme gerek kalmıyor.

 

Sürümler arasında olan Android Q ve Android 9.1 sürümlerinde Google Drive güncellemesi en iyi şekilde sağlanabiliyor.

 

Pixel 2 model telefonlarda ve eski model cihazlarda kullanılması uygun olarak güncelleme getirilebiliyor. Buna göre Android Marshmallow ve sonrasında çıkan sürümlere sahip tüm Android telefonlarda güncelleme gelecek. Yani kişisel verilerin elle yedeklenmesi de mümkün hale gelecek.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.